Gymnastika

Sportovní gymnastika dívky

Termín: pátek 13:30-14:30

Pohybová skladba dívek a chlapců

Termín: pátek 14:30-15:30

Gymnastický kemp na Čeladné – srpen 2020 

Čerešně Slezského gymnázia vítězí v republikovém finále pohybových skladeb

Dne 30. 5. 2019 hostila Opava Soutěž o nejlepší pohybovou skladbu ČR.  Skladba na lidovou notu s krásným zakončením na píseň Hany Hegerové: Čerešně, sklidila ocenění jak poroty tak diváků. 

V poli poražených zůstali např. Studenti  gymnázií z Plzně, Brna a Bílovce.

Vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci a tréninkovou morálku:

Trenérka Teta Věrka 🙂

 

Ve školním roce 2018/19 máme tyto úspěchy:
sportovní gymnastika dívek: 2. místo v kraji
6. místo v republice – Praha
Pohybové skladby: 1. místo na MČR video
seznamy jmen a fotky jsou v odkazech článků:
finále pohybových skladeb
6. místo v republice

Dne 23. dubna 2018 se pravidelné „pátečnické“ tréninky proměnily v cenný kov! Opava hostila republikové finále v pohybových skladbách. Třetí kategorie byla zastoupena těmi nejlepšími týmy středních škol.
Letos jsme nacvičili skladbu s názvem: „Nejsem tvá služka“, ve které tancem a akrobatickými prvky naši žáci předvedli, jak si sebe navzájem váží obě pohlaví ☺.
Že vůbec není jednoduché spoutat svobodného ducha gymnazisty a přinutit ho přijít v pátek odpoledne či v neděli do tělocvičny, to můžete trenérce věřit! Ale podařilo se. Ostatně posuďte sami: video Davida Ferenze, kterému patří náš dík.
Školu a kraj reprezentovali tito ostřílení gymnasté a tanečníci:
Alžběta Černá (1. B)
Zora Dušková (4. A)
Tereza Gatnárková (3. B)
Václav Hájek (4. A)
Filip Hampl (4. A)
Vlastislav Hozák (4. B)
Martina Jančarová (1. A)
Albert Kašpar (4. A)
Matěj Kubesa (1. C)
Petra Lukovicsová (4. A)
Jan Mikulík (3. A)
Lucie Seidlerová (4. B)
Jiří Šefčík (4. A)
Tran Ngoc Mai (4. A)
Kateřina Vildomcová (3. B)
Jan Vildomec (1. A)
a trenérka teta Věrka

18_05_01 Gymnastika


Výsledky sportovní gymnastiky dívek v roce 2018:

Kraj: 1. místo, republika 4. místo

Jména: Petra Lukovicsová, Zora Dušková, Tereza Gatnárková, Kateřina Vildomcová
Hrazda, kladina, bradla, akrobacie: naše gymnastky byly na republice v Praze čtvrté
Republikové finále hostila letos 6.-7. 4. 2018 opět Praha. 4.místo v gymnastickém čtyřboji dorostenek je krásným oceněním pro naše děvčata.
Nejlépe se nám dařilo na akrobacii a kladině. Hrazda, která je v hale na Hradčanech přece jen trošku jiná, než naše tréninková, spotřebovala nejvíce sil a pádů. Ostatní družstva na tom naštěstí nebyla mnohem lépe.
Gymnastky Slezského gymnázia se v České republice řadí k nejlepším. Umístění je potvrzením tradice našeho gymnázia. Pravidelná příprava děvčat, radost z pohybu a společných aktivit s nadšenou trenérkou je stmelujícím prvkem.
Děkuji tím za vzornou reprezentaci především maturantkám ze třídy 4. A : Zorce Duškové a Petře Lukovicsové, které se takto vzorně rozloučili.Poděkování taktéž náleží našim nadějím v pokračování-závodnicím ze třídy 3. B Kateřině Vildomcová a Tereze Gatnárková.

Teta Věrka

Česko se hýbe.

1.6.2017 čtvrtek

Když už je ten den dětí, tak si uděláme malinký výlet. Jedeme do Brna! Před druhou hodinou odpolední nastupujeme do osobáku na Ostravu a pak do Brna tím nejlepším vlakem, který nám náš národní dopravce může nabídnout. Naše cesta na Česko se hýbe začíná.
Zpocení, neustále hladoví, unavení z toho horka, ale s dobrou náladou dojíždíme do Brna. Naše dobrodružství začíná ve chvíli, kdy stojíme na rozcestí v podchodu mezi
hlavním nádražím a tramvajovými zastávkami. Spoustu zmatku a k tomu spoustu otázek, ale naše teta Věrka si poradí se vším, mezitím co my hledali naše ztracené v davu, sehnala teta Věrka „šaolin karty“ a jedeme na ubytko. Den zakončujeme společným teambuildingem s naší starou známou Terezkou Křeskovou, jak jinak než u dobrého jídla.

2.6.2017 pátek

Budíček, sprcha, vyčistit zuby a hurá na kampus! Kdo mohl vědět že dojet na kampus trvá půl hodiny? Všichni hladoví, pádíme do nejbližšího obchodu. Asi nejlepší snídaně co kdy byla. Přípravy začínají. Nejdřív drdoly, pak oblíct, rychlý trénink a jdeme na to! Naše vystoupení po 3 minutách končí, a dokonce po sobě nemusíme uklízet to prokleté peří!
Díky pomocnicím ze zdejšího gymnastického klubu. 🙂 Krátké trenérské hodnocení tety Věrky a je tady vyhlášení. Konkurence byla veliká, a tak končíme na 4. místě na MČR Česko se hýbe.
Přesun z kampusu a zasloužený oběd. Náš výlet končí, a opět tím nejlepším vlakem do Ostravy a pak do Opavy.

Letošní sezóna hopsánků skončila a chceme skrze tento článek poděkovat naší tetě Věrce, která s námi měla tolik nervů a starostí, že s námi vydržela až do konce a konečně si zaslouží krátké volno od nás, než se opět rozhodneme zase trénovat.

Vaše Hopsánky tety Věrky

Mistrovství republiky AŠSK v pohybové skladbě-Opava 24. 4. 2017
Little party never killed nobady!!! Aneb Gatsby tancem.
24. 4. 2017 nastal velký den pro naše gymnaziální „ Hopsánky“
Celoroční práce ve výsledku končí jedním tříminutovým vystoupením! Kolem 12 hodiny mají základky odcvičeno a my koukáme na naši konkurenci v sekci středních škol. Jdeme na řadu poslední:
„Jdeme na to! Naše párty začíná. Na scénu přichází náš neznámý Gatsby a odhaluje svá tajemství.(viz. video na youtube)
2. místem jsme vytančili postup na republikové mistrovství Česko se hýbe, které se bude konat 2. 6. 2017 v Brně.
Držte nám palce.
Kraj a školu reprezentovali: ze třídy 3. A Zora Dušková, Pera Lukovicsová, Anička Tran, Václav Hájek, Daniel Hartoš, Filip Hampl, Daniel Král, Albert Kašpar , Jiří Šefčík , ze třídy 3.B Vlastislav Hozák, Lucie Seidlerová, z 2.A Jan Mikulík, z 2. B Kateřina Vildomcová, Tereza Gatnárková, z 1. C Romana Ficková a Agáta Václavíková. A teta Věrka
Gratulujeme

17_10_29 Gymnastika16-17

Sportovní gymnastika: v roce 2016 na MČR středních škol v Praze se umístil náš tým ve složení: Tereza Křesková, Beáta Pelikánová, Petra Lukovicsová, Kateřina Vildomcová, Zora Dušková na krásném 7. místě. Děkujeme tímto děvčatům za reprezentaci školy a kraje.

Pohybová skladba: loni jsme s pohybovou skladbou „vejce a já“ otevíraly naši novou sportovní halu a zároveň o pár měsíců později roztleskali halu v Praze. 2. místo z mistrovství republiky středních škol je tak více než oprávněnou vizitkou schopností našich studentů!
Tímto děkujeme za reprezentaci: Tereze Křeskové, Přemyslu Khýrovi, Janu Cygalovi, Beátě Pelikánové, Lukáši Majvalderovi, Kristýně Tomášové, Vlastíku Hozákovi, Tereze Gatnarkové, Aničce Tran, Petře Lukovicsové, Jiřímu Šefčíkovi, Matěji Šikulovi, Katce Vildomcové, Lucii Seidlerové, Danku Královi a také Albertu Kašparovi a zraněně Zorce Duškové.

záznam na youtube


Fotografie z mistrovstí republiky v Praze v roce 2015 – 2. místo.


Pohybové skladby pro dívky a chlapce

– kroužek probíhá v pátek od 14:30
Fotografie z MČR v Praze 2015 – 2. místo se skladbou Na židovské téma.