Listopadová Středeční přednáška s SGO realizována online – jste zváni!

            Protikoronavirová opatření zavedená v České republice nám znemožňují sejít se naživo, to ale neznamená, že ukončíme cyklus Středečních přednášek, sotva se začátkem školního roku rozběhl. Proto zveme všechny zájemce k virtuálnímu setkání s děkanem při opavské konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie Mgr. Janem Czudkem, Th.D.

            Děkan Czudek, pocházející z Jablunkova, je od roku 1999 římskokatolickým knězem. Doktorát teologie získal v postgraduálním studiu na Univerzitě Palackého, kde od roku 2011 také vyučuje obor morální teologie. Z toho vyplývá, že se hluboce zajímá o otázky lidského svědomí, svobody vyznání a svobody náboženských projevů. Má rovněž celou řadu dalších zkušeností, zejména z práce v americké farnosti – mezi lety 2007–2011 pečoval o krajany v New Yorku.  

            S námi bude děkan Czudek hovořit o základních pilířích křesťanství nebo o svatých, a to nejen o těch, kteří mají vztah ke Slezsku. Připojí také několik zajímavostí. Pokud máte zájem se přednášky zúčastnit, je to možné pouze přes váš účet na gmailu. 11. listopadu 2020 klikněte na odkaz meet.google.com/gqs-pies-knc a od 16.30 s námi buďte na společné vlně.

Plakátek k akci najdete v sekci Středeční přednášky se Slezským gymnáziem.

Kategorie: Aktuality