Bývalí studenti se vrací s cennými informacemi

            V pondělí 21. září 2020 navštívil absolvent SGO Tomáš Král dějepisný seminář 4. ročníku, kde jsme se od něj dozvěděli spoustu zajímavostí. Tomáš už na střední škole na půl roku vycestoval do USA, poté studoval v Praze, ale také v Pekingu, kde byl na škole jediným Evropanem, dále pracoval v Bruselu.

            Nejdůležitější informací pro nás ale bylo jeho nynější povolání pod záštitou OSN. Pracuje v Etiopii v programu UNDP – prevence a ochrana před terorismem. Spolu s ostatními se rozvojovou činností snaží zprostředkovat komunikaci mezi rozdílnými etnickými skupinami, dávat práci a vzdělání. Monitoruje situaci v postižených zemích, od bývalých členů teroristických skupin zjišťuje motivy a ekonomické důvody jejich dřívějšího zapojení, aby porozuměl problémům a dokázal jim předcházet. OSN školeními podporuje vojenské složky, které fungují jen v krizových oblastech.

            Také jsme se dozvěděli, jak Tomáš postupně poznával cizí kultury a zvykal si na okolní chudší život a proč se rozhodl s kamarády pořádat sbírky pro vybavení škol. Tomášova přednáška nám přinesla spoustu užitečného nejen do budoucna.

Aneta Šoltysová, 4. C

20_09_21_Bývalí studenti se vrací s cennými informacemi

Kategorie: Aktuality