Pohled do práce našich milovníků chemie

Chemická olympiáda kat. C

            Dne 10. března 2020 se na naší škole uskutečnilo školní kolo chemické olympiády v kategorii C. Žáci měli nejdřív vypracovat domácí část, následně ve škole psali test. Po ukončení testu jsme se přesunuli do laboratoře, kde už bylo pro zúčastněné připraveno zadání laboratorní práce. Samozřejmě byla v zadání, jak už jsme v chemické olympiádě zvyklí, titrace. Letos se tohoto kola zúčastnilo 9 studentů, dva studenti bohužel onemocněli.

            Na prvním místě se s počtem 154,5 bodů umístil Jaromír Koflák z 2. C. Druhé místo obsadila Klára Volfová z 2. C a třetí místo vybojoval Jan Kořistka rovněž z 2. C. Vítězům gratulujeme.

            Krajské kolo z důvodu pandemie koronaviru neproběhlo.

            Někteří žáci se přes prázdniny zúčastní Letního odborného chemického soustředění na Běstvině, pořádaného organizátory chemické olympiády.

Chemická olympiáda kat. B

            Chemické olympiády v kategorii B (2. a 3. ročník) se zúčastnilo v tomto roce 13 žáků chemického semináře. Vzhledem k pandemii koronaviru seminaristé vypracovali pouze domácí část, školní kolo, tzn. test a praktické cvičení již neproběhlo.

ChemQuest 2020

            Letošní téma soutěže ChemQuest bylo „Chemie a doprava“. Soutěže se letos zúčastnily 4 týmy žáků 1. ročníku. Tři týmy soutěž dokončily a byly zahrnuty do internetového hlasování.

            Jan Vícha, Nikol Hendrichová a Tereza Harazimová (všichni z 1. A) s tématem Chemická dopravní linka

            David Gabriel Kavecký a Jakub Rádek (oba 1. A) s tématem Alternativní paliva

            Aneta Grueberová (1. C) a Anastázie Rossová (1. B) s tématem Fire road.

            Vzhledem k situaci s koronavirovou pandemií bylo pouze internetové hlasování, představení pokusů a odborné dotazy na VŠCHT v Praze neproběhly.

            Všem zapojeným žákům děkuji za jejich vynalézavost, vytrvalost při nastavení optimálního výsledku pokusu, zpracování soutěžního videa a jejich nasazení.

Mgr. Alexandra Hoňková

Kategorie: Aktuality