Sudokářky opět naplno bodoval postupem do republikového finále

V pondělí 24. února se na půdě Slezského gymnázia odehrál osmý ročník soutěže družstev v řešení sudoku. Potřetí v řadě zde obhájil své vítězství tým Slezského gymnázia SIN složený ze tří nadaných studentek 4. B.

S (ára)
I (zabela)
N (atálie)

Ale pěkně popořádku… do soutěže se kromě opavských týmů z celkem pěti středních škol přihlásily ještě tři týmy z ostravských škol. Celá akce začala pro soutěžící už na jejich domovských školách, když v minulých týdnech mělo proběhnout školní kolo, ke kterému dostali materiály od hlavního garanta soutěže Hráčské asociace logických her a sudoku, z.s. (krátce HALAS), který ostatně dodal i materiály pro toto oblastní kolo. Z těchto školních kol vzešla družstva, která změřila své síly v kole oblastním. Od devíti do třinácti hodin soutěžilo celkem čtrnáct týmů. V náročné tříkolové soutěži plné netradičních verzí sudoku, když zejména druhé a třetí kolo potrápilo mozkové závity účastníku značně, uspěly nejvíce týmy z Opavy. Na čtvrtém místě skončil tým Lyceum z Masarykovy střední zemědělské školy a VOŠ. Relativně těsně před ním jako třetí resp. druhý se umístily týmy (J)elita národa a Františkovi Kořínci se vrací z Mendelova gymnázia.

S pohodlným náskokem pak na prvním místě skončil elitní tým Slezského gymnázia SIN ve složení Sára Hasíková, Izabela Peterková a Natálie Petrziková (všechny 4. B). Další dva týmy Slezského gymnázia obsadily páté a sedmé místo.

První dva týmy získaly právo startu na červnovém Mistrovství ČR v sudoku družstev. Držme jim palce a hlavně doufejme, že se jim podaří na soutěž vůbec odjet, neboť jsou povětšinou maturanty a v době soutěže mohou mít přijímací zkoušky na VŠ…

Mgr. Radim Frič

2020_02_24 Oblastní kolo soutěže družstev v řešení sudoku

Kategorie: Aktuality