Okresní kolo turnaje ve florbalu

Ve čtvrtek 27. února 2020 se žáci Slezského gymnázia zúčastnili okresního kola soutěže ve florbalu, které se konalo v tělocvičně Obchodní akademie.

Hned v prvním zápase se náš tým střetl s domácími, kteří do utkání vstupovali v roli favorita. První minuty ale ukázaly, že tomu tak nebude. Na hřišti panovalo vražedné tempo a střely jen prolítávaly kolem obou klecí. Po individuální akci Vojtěcha Tomsy jsme šli do jednobrankového vedení. V naší svatyni nás držel Kuba Schiedek. Nutno podotknout, že Kuba si skvěle postavil branku. V první polovině zápasu konstrukce za jeho zády dvakrát zvonila. Soupeři se ke konci poloviny podařilo vyrovnat. Další průběh zápasu byl téměř stejný. Skóre ukazovalo remízu  2 : 2 a do konce zbývalo pár sekund. Míčku se ujal opět Vojtěch Tomsa a rozhodl o vítězství.

Favorita jsme zaskočili, nyní nás čekal výběr SOU stavební. Soupeř byl značně slabší a po prvním poločase náš tým vedl 4 : 1. V druhé polovině tohoto mače jsme už vedení kontrolovali a pošetřili hlavní tahouny na bitvu o vše. 7 : 1.

Dalším soupeřem, který se nám postavil na cestě do krajského kola, byl tým z SŠPU. Na hřišti jsme byli lepší a po dalším střeleckém představení našeho lídra a čistém kontu našeho muže s maskou jsme zaslouženě slavili vítězství 2 : 0.

Poslední zápas, zápas o vše, jsme odehráli proti MGO. Jejich tahouny jsme dlouho drželi na nule. Dokonce jsme se po výborné střele Davida Kosmála ujali vedení 1 : 0. MGO ještě do přestávky vyrovnalo a v druhé půli obrátilo skóre. 1 : 2. Nicměně jsme se vzchopili a dvě minuty před koncem zavelel náš tým k vyrovnání. Na hřišti jsme nechali vše a zápas tak nakonec skončil remízou 2 : 2.

Jelikož jsme měli stejný počet bodů jako MGO, o prvním místě rozhodlo skóre z ostatních zápasů. To mělo MGO lepší a postoupilo na kraj.

Ale zpátky k našemu týmu: dodal bych, že turnaj jsme zvládli úspěšně a ukázali soupeřům, že se mají v příštích letech na co těšit. 

Turnaje se zúčastnili tito hráči: Vojtěch Tomsa, Lukáš Horný, Sebastian Latoň, Jakub Schiedek, Martin Král, Ondřej Kovalčík, David Kosmál, Ondřej Nýč, Viktor Fišara, David Ferenz, Jan Kořistka, Ondřej Backa a Matěj Moravec.

Ondřej Kovalčík 

20_02_28_Turnaj ve florbalu

ght

Kategorie: Aktuality