Zlato a stříbro basketbalistů

Úspěšný podzim má za sebou basketbalové družstvo chlapců naší školy. Nejprve obhájili první místo v okresním finále středních škol a potom skončili v krajském kole smolně na druhém místě.
Okresní kolo pořádala naše škola ve sportovní hale Slezského gymnázia a zúčastnilo se ho sedm mužstev rozdělených do dvou skupin. Naši hráči si počínali naprosto suverénně, s přehledem vyhráli skupinu i semifinále a teprve ve finálovém zápase jim delší dobu trvalo, než zlomili odpor družstva Obchodní akademie, ale nakonec vyhráli 29:27, obhájili loňské prvenství a postoupili do krajského kola.
Krajské kolo se konalo v Bruntále. O postupujícím do celostátního finále se rozhodlo paradoxně již v prvním utkání turnaje v souboji družstev Slezského gymnázia a gymnázia z Ostravy-Hrabůvky. Naši chlapci začali skvěle a celou první půli drželi soupeře pod tlakem, vypracovali si až 12 bodový náskok a vše nasvědčovalo tomu, že se jim podaří oplatit svým protivníkům loňskou porážku. Ve druhé půlce se však karta obrátila a soupeř v závěru vyrovnal na 23:23. I tříminutové prodloužení rozehráli naši chlapci lépe, ale ani tentokrát neudrželi 5 bodový náskok a soupeř nejen vyrovnal, ale šťastnou „trojkou“ dvě vteřiny se před koncem dostal poprvé v utkání do vedení 31:28. Na odpověď z naší strany již čas nezbyl. V ostatních zápasech si obě družstva se svými soupeři z Bruntálu, Frýdku-Místku a Havířova poradila bez problémů, takže výsledek prvního zápasu rozhodl o všem.
V letošním roce tvořili družstvo tito studenti: Pavel Paláček, Vojtěch Šimeček a Ondřej Kramný ze 4. ročníku, Mikuláš Pavlík a Matyáš Falhar ze 3. ročníku, Štěpán Pavelek, Petr Lazecký a Jan Kubica z 2. ročníku, Vojtěch Kroča a Martin Král z 1. ročníku.

Mgr. Zdeněk Hrubý

19_12_10_Basketbal

Kategorie: Aktuality