Mladí diplomaté našeho gymnázia

V neděli 24. listopadu 2019 se pět našich žáků, společně se svými vrstevníky z různých koutů republiky, na základě výběrového řízení vydalo do Plzně na projekt zvaný Evropský parlament mladých diplomatů, kde se po celý týden vzdělávali díky simulacím dění v Parlamentu EU a různých přednášek v oboru politiky a diplomacie. Setkali se s významnými osobnostmi evropské politiky, jako například s panem Teličkou či s panem Chmelařem.
Žáci vystupovali v pozicích delegátů za jim přidělené země. Zabývali se jak tématy v oblasti obrany a bezpečnosti EU, tak i problémy v sociální a environmentální sféře. Jedna z našich spolužaček se projektu účastnila také jako novinářka, jejíž činností bylo např. psaní článků nebo natáčení rozhovorů či reportáží, proto se můžete těšit také na krátkou video dokumentaci z tohoto týdne.
Po celé trvání projektu zde panovala uvolněná nálada, žáci tak kromě užitečných informací a zkušeností získali i nová přátelství a řadu zážitků. V rámci Mladých diplomatů jsou podobné projekty pořádány po celý rok v různých městech ČR, takže tuto možnost může využít každý.

Eliška Bartáková, 3. A

19_12_06_diplomate_SGO

Kategorie: Aktuality