Budují si svou vlastní budoucnost

            Neděle 17. listopadu 2019 se v Opavě – stejně jako v jiných městech republiky – nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce. A žáci Slezského gymnázia nechyběli u oficiálního vzpomínkového shromáždění, které město uspořádalo. U památníku na náměstí Slezského odboje byste je mezi ostatními účastníky určitě nepřehlédli.

            Vyslechli slova opavského primátora Navrátila, který připomněl průběh historických událostí roku 1939 a 1989, a také projev poslance PS Parlamentu ČR Stanjury, v němž mimo jiné zaznělo, že mladí lidé, a zvlášť studenti jsou nositeli společenských změn. Jsme rádi, že naši žáci žijí v demokracii, ale jak známo, stále je co zlepšovat – věříme, že také občanská angažovanost povede naše žáky ke splnění jejich vlastních cílů. 

Mgr. Magda Hrstková

19.11.17_Oslavy Listopadu 1989 v Opavě

Kategorie: Aktuality