Vzpomínky věnované Španělsku

Odzvonil konec naší 3. čtvrteční vyučovací hodiny a my jsme s velkým nadšením všichni mířili na parkoviště k autobusu. Rychle jsme uložili kufry, usadili se a vyrazili směr Monako. Cesta byla pro většinu z nás příliš zdlouhavá, ale probuzení do monackého východu slunce náladu spravilo opravdu všem. Toulky městem, oceánografické muzeum, krásný park, místní kasino, čisté a divoké moře. Tím vším nás krásné, bohaté a pohádkové město uchvátilo. Po přesunu do Francie a další noci strávené tam nás čekala konečně cesta do Španělska. Místy nás také překvapil déšť, ale to nás přece nezastaví. 

       ,,Naše“ městečko Blanes nás opravdu zaujalo a my jsme měli spoustu času na to ho prozkoumat. Pláž na pobřeží Costa Brava jsme navštěvovali denně a užívali si atmosféru a nálady moře. Navštívili jsme také hrad Castillo de san Joan, odkud byla vyhlídka na celé město. Blanes je město, které žije, a všude jsou moc milí lidé, ostatně o tom jsme se i sami přesvědčili. Navíc jsme měli příležitost navštívit hlavní město Katalánska, Barcelonu. Podívali jsme se například do domu Antoni Gaudiho Casa Batllo, dále do obrovského a krásného parku Güell, navštívili jsme tržnici se vším, na co byste si vzpomněli, olympijský stadión a také katedrálu Sagrada Familia. Jako další vynikající zážitek se nám do vzpomínek zapsal výlet na Montserrat – poutní místo, kde stojí neuvěřitelný klášter postavený ve skále. Poslechli jsme si chlapecký pěvecký sbor, porozhlédli se okolo a také si udělali menší výšlap, abychom měli výhled široko daleko. Mimo jiné jsme také zavítali do města Girona a dalších městeček.

Cestou zpátky už na nás opět čekala jen noc ve Francii, ale jako bonus také návštěva italského lázeňského města Sirmione, kde jsme všichni ochutnali pravou italskou zmrzlinu. Pak už jsme se smutným obličejem nasedli do autobusu a vydali se směrem Česká republika.

      Tento poznávací zájezd považuji za jednu z nejhezčích vzpomínek, jak na čas na gymnáziu, tak obecně. A věřím, že podobně jsou na tom také ostatní účastníci. Teď už nám nezbývá nic jiného, než abychom se přenesli zpátky do podzimní nálady a na moře a teplo jen vzpomínali.

Míša Tomíčková, 3. A 

19_10_08_Vzpomínky na Španělsko

Kategorie: Aktuality