Prahu jsme si užili naplno

            My čtvrťáci máme to štěstí, že se hned ze začátku roku vydáváme na třídní exkurzi. Brzy zrána jsme se ve středu 19. září 2019 téměř všichni včas dostali na nádraží, abychom po jízdě ve vlaku mohli prozkoumávat zákoutí našeho hlavního města.

            Cesta s bágly do ubytovny netrvala dlouho a měli jsme dost času na řádné seznámení s rozmanitým sortimentem vybaveného hotelu. Zakrátko nás již průvodkyně vedla „královskou cestou“, případní opozdilci se k Pražskému hradu dostali s pomocí online map. Po historickém výkladu měli mnozí z nás stále dost elánu, aby se šli porozhlédnout i do Zlaté uličky. Večer jsme se sešli před Činoherním klubem se značnou rezervou. Bylo jen málo těch, kteří se po dobu představení Ujetá ruka příliš nesmáli.

            Druhý den jsme zavítali do židovského města, kde si sedm z nás vyzkoušelo nošení jarmulky. V rámci této exkurze byl poslední lokací hřbitov, poté jsme už zamířili do Senátu ČR. Taktéž jsme ocenili krásu Valdštejnských zahrad. V následném programu nás čekala projížďka loďkou po Vltavě s občerstvením, přáteli, povídavým kapitánem a hlasitým motorem. Ten den jsme měli možnost udělat si vlastní večerní program, a tak se také stalo. Někteří šli za sportem, jiní za poezií či do kina; všichni jsme se nakonec bezpečně vrátili.

            Po poslední snídani byla na řadě návštěva Vyšehradu. Později přišel ještě rozsáhlý historický výklad o našich dějinách v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Tak nějak jsme se shodli, že nám ty tři dny dějepisu bohatě vynahradily celý čtvrtý ročník, kdy jej mezi povinnými předměty nemáme. Do odjezdu na několik hodin panoval volný program a poslední zážitky v stověžatém městě.

            Tentokrát na sraz u nádraží včas dorazili všichni, kdo neměli v plánu v nejmenším kraji ČR zůstat. Z pohledu ostatních se zcela jistě mohlo jednat o každoroční výlet těch, kteří ze školy brzy zmizí, ale my jsme si jej užili naplno.

Oliver Jan Hejtman, 4. B

Kategorie: Aktuality