Praha přivítala 4. C

            Ve dnech 18. – 20. září 2019 se žáci 4. C zúčastnili exkurze v Praze. Vše začalo na pražském Hlavním nádraží. Zde byli studenti, občerstveni z vlaku svačinami, poprvé sčítáni. S velkým nadšením kantoři zjistili, že jsme cestu zvládli všichni. Poté následovala cesta křivolakými uličkami. I ta byla dost náročná, jelikož většina výletníků pochopila, že kufry na kolečkách si moc nerozumí s pražskou dlažbou, tzv. kočičími hlavami. Nicméně se nám podařilo úspěšně dorazit do hostelu na Žižkově. Ubytovávání proběhlo poměrně rychle, jelikož všichni měli hlad.

            Pak přišel čas na nádhernou procházku podzimní Prahou, která začala u památníku na Žižkově. Následovala jízda metrem, kde se část skupiny, včetně obou učitelů, stihla ztratit. Každopádně jsme se po půlhodině všichni šťastně shledali na Vyšehradě. Ukázali jsme si Jedličkův ústav, rotundu sv. Martina, hřbitov i baziliku sv. Petra a Pavla. Společný program jsme zakončili krásným výhledem na Prahu. Poté už si svůj volný čas užíval každý jinak. Dívky preferovaly podvečer strávený v nákupních centrech zakončený diskotékou. Chlapci šli radši do hospody na kofolu.

            Druhý den jsme odstartovali společnou snídaní. Opustili jsme hostel a vydali se na tradiční prohlídku centrem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací v muzeu Karlova mostu, ty jsme pak uplatnili v průběhu plavby po Vltavě. A pak už se začaly ozývat naše žaludky. Po vydatném obědě jsme společně došli až na Pražský hrad a prošli Zlatou uličkou. Následoval kulturní program, který si každý žák vybral podle svého uvážení. Někteří zvolili klidný večer v kinech a divadlech. Jiní se zúčastnili hokejového zápasu.

            Poslední den jsme se vydali do České tiskové kanceláře. Zde jsme se zjistili, jak funguje celý systém zpráv a ověřování informací. Přednáška byla velice užitečná hlavně pro ty, které zajímá dění kolem nás.

Všichni si celou exkurzi moc užili. I pro mne byla v mnoha ohledech nezapomenutelná, a to nejen proto, že byla naše poslední …

Tereza Chybová, 4. C

Kategorie: Aktuality