Naši žáci se zúčastnili vzpomínkového shromáždění k výročí založení ČSR

            Po loňských velkolepých oslavách výročí vyhlášení Československé republiky vypadaly ty letošní opravdu skromněji. Ani tak ale nesměli chybět žáci Slezského gymnázia. 28. října 2019 se objevila asi desítka lidí ze Slezského mezi necelou stovkou přihlížejících. Na Masarykově ulici se nejprve rozezněla státní hymna v podání pěveckého souboru ze Stěbořic, bylo patrné, že mnozí z účastníků se ke zpěvu přidali. S projevem vystoupil primátor Opavy Tomáš Navrátil. Jeho obsahem poukázal na tradice, jež 1. republika odkázala přítomnosti a které jsou hodny následování.

            Po skončení projevu položili zástupci institucí, úřadů a armády kytice k pamětní desce prezidenta T. G. Masaryka. Na tomto pietním místě se předválečnému Československu a jeho odkazu symbolicky poklonili také naši žáci.

Mgr. Magda Hrstková

19_10_29_Výročí vzniku ČSR

Kategorie: Aktuality