Senzační tříměsíční pracovní stáž v tajuplné Bretani

Když nám paní učitelka Obrusníková ukázala, že Moravskoslezský kraj nabízí něco takového, zaujalo mě to. Po zjištění více informací jsem napsala životopis a motivační dopis ve francouzštině, který mi paní učitelka následně zkontrolovala, a nastalo dlouhé čekání. O to větší bylo mé překvapení, že 6. června opravdu odlétám na tři měsíce do městečka Savenay, které se nachází kousek od Nantes. Spolu se mnou na stáž jela i Danča z Nového Jičína a František z Ostravy.
Hned po příletu jsem pochopila, že práce v restauraci Mr&Mme B nebude úplná pohádka. Ten problém ovšem nebyl ve fyzické práci, ale v mé francouzštině. Z úvodního šoku mě ale probral výlet k moři s našimi patrony a také hovor s mojí spolužačkou, která mi doporučila vést si deníček nových slovíček. A že jich ze začátku bylo. Jak dny, týdny a měsíce ubývaly, moje francouzština se zlepšovala. A nejen to. Vyzkoušela jsem si snad všechny pracovní místa – od kuchyně přes café burger a bar až k plonge. Také jsem navštívila spoustu zajímavých míst, např. Mont Saint-Michel, Rennes, Vannes, Croisic, Nantes, Penestin či Saint Nazire.
Ač to ze začátku nevypadalo úplně růžově, jsem šťastná, že jsem jela. Poznala jsem spoustu nových lidí, novou kulturu i zajímavá místa. Musím se přiznat, že se mi ani nechtělo vracet domů.

Kateřina Šťastníková, 4.C

Kategorie: Aktuality