Oko prázdnin 2018/2019

            I letos proběhla úspěšně školní fotografická soutěž zakončená přednáškou fotografa Jiřího Štencka a úsměvy žáků nad získanými zkušenostmi a radami.

            Pro méně zasvěcené bych ráda řekla pár slov, co je přesně Oko prázdnin a jaký je jeho cíl. Jedná se o školní fotografickou soutěž, které se mohou účastnit všichni žáci školy. Prezentují své fotografie, dostávají od odborné poroty zpětnou vazbu, získávají nové zkušenosti a pohledy na fotografování.

            Žáci mezi svými fotografiemi vyberou ty na zvolené téma, zpracují je podle vlastního záměru a vystaví v prostorách školy. Odborná porota vyhodnotí snímky a všem zúčastněným žákům je po vyhlášení výsledků nabídnuta konzultace, přednáška, jak správně fotit, jak hodnotila porota vystavené snímky. Zajímá nás váš nápad, co jste chtěli vyfotit, chceme vám poradit a motivovat vás k dalšímu focení.

            Porota rok od roku vnímá zlepšení žáků ve focení, přicházíte s novými nápady a experimentujete, což nás velmi těší. Proto vám, zájemcům o fotografování bude od nového školního roku nabídnut fotokroužek zaměřený na analogový fotoaparát, zpracování snímků ve fotokomoře, naučíte se správně pracovat s nastavením fotoaparátu, což je základem pro focení.

A jak to letos všechno dopadlo:

  1. místo, snímek číslo 9 – Jan Blažej, 4. A
  2. místo, snímek číslo 11 – Kateřina Scholasterová, 3. B
  3. místo, snímek číslo 25 –Tereza Víchová, 1. A

V žákovském hodnocení se na 1. místě s největším počtem hlasů umístil Jan Trnečka, 2. C, se snímkem číslo 3.

           Všem zúčastněným gratulujeme.

           Na závěr přidávám komentáře žáků k dnešní přednášce. Věřím, že vás budou motivovat a přidáte se k nám.

Postřehy žáků:

Mgr. Michaela Nová

19_06_10 Oko prázdnin a fotografický kroužek

Kategorie: Aktuality