Získali jsme mezinárodní titul EKOŠKOLA

            Ekoškola je největší světový vzdělávací program pro školy. Slezské gymnázium získalo titul Ekoškola jako první střední škola opavského regionu. Toto mezinárodní ocenění symbolizuje zelená vlajka, logo a certifikát. Uvedené symboly budou nyní zdobit po dobu dvou let i naši školu, titul se totiž neuděluje „na věčné časy“, ale pouze na toto krátké období. Podmínkou pro získání titulu je úspěšné zvládnutí metodiky 7 kroků ve škole, realizace pozitivních změn v prostředí školy a absolvování hodnotícího auditu přímo ve škole.

            A protože jsme toto vše naplnili, převezme 18. června 2019 školní ekotým symboly Ekoškoly v rámci slavnostního vyhlášení v Senátu PČR.

Mgr. Jana Dümlerová

            Nadějný, kvalitní a progresivní kroužek, ve kterém má smysl být – tak se již nyní mohou bezpečně prezentovat všichni současní i bývalí členové školního ekotýmu, protože se nám po letech tvrdé práce konečně dostalo pocty, kdy nám byl udělen titul Ekoškola. Už se není za co stydět! 20. února 2019 jsme auditorům prezentovali nejen výsledky naší práce. Také jsme jim dokázali, že spolu umíme kolektivně zatnout zuby a ráno si přivstat, abychom analyzovali koše. Že se spolu snažíme naučit spolužáky ekokodex. Že spolu měříme rozměry topení, tvoříme postery, měníme polepy na vypínačích. Že tvoříme úspěšně teambuilding. A že jsme si v ekotýmu mezi sebou při společné snaze zlepšit prostředí školy pomocí plnění vyčerpávajících, mnohdy ne úplně komfortních úkolů našli taky kamarády.

            Na začátku dubna jsme obdrželi vítěznou zprávu, že je titul náš. Společně jsme si tak radostně gratulovali, salutovali a byli pyšní na sebe a na paní učitelku, a taky na skutečnost, že se nám tak vrátila aspoň špetka ztracené sebeúcty. Už se všichni těšíme, až si pojedeme spravedlivě vydobytý titul do Prahy vyzvednout.

Linda Kremserová, 4. B

získaný certifikát

Kategorie: Aktuality