Víkend ve znamení maratónu

            První květnový víkend se nesl ve znamení sportu – přesněji ve znamení maratónu, který se konal v Praze. Jednalo se o jubilejní 25. ročník Volkswagen Maratonu, který patří k jedněm z nejkrásnějších na světě – jeho trať vede srdcem našeho hlavního města, podél Vltavy i dalšími pražskými čtvrtěmi a začíná i končí na proslulém Staroměstském náměstí.

           Jeho součástí bývá ale taky finále Juniorského maratonu pro střední školy, které se běželo v neděli 5. května 2019. Tady nechybělo zastoupení našeho gymnázia, které se díky skvělému 2. místu z krajského finále v Ostravě probojovalo právě až sem – do Prahy. Jedná se o štafetový závod, kdy každý člen družstva zaběhne 4,2 km a společně se snaží do cíle dorazit do nejrychleji. Naši školu reprezentovalo těchto 10 žáků – Erik Novotný, Erik Ontkóc, Lenka Poláková, Jakub Lév, Ondřej Kramný, Martina Jančarová, Jakub Kramný, Lukáš Repper, Lukáš Hanel a Anna Lidmilová, samozřejmě nesmíme zapomenout na kouče, kterým byl Roman Kollár.

           Finále Juniorského maratonu odstartovalo stejně jako Volkswagen Maraton v neděli v 9 hodin ráno. Po boku těch největších hvězd z řad nejen českých běžců a běžkyň, ale i atletů z celého světa mohl vyrazit první úsek štafety. Podle slov reprezentantů naší školy byl právě pocit, že běžíte vedle těchto velikánů, jeden z nejkrásnějších. Když k tomu ještě přidáte atmosféru, která v Praze zavládla a Smetanovu Vltavu doprovázející první metry tratě, je to něco neskutečného.

            Jak to ale nakonec dopadlo? Ve velké konkurenci mnoha „sportovek“ naše škola nakonec skončila na 29. místě z celkem 34 škol, které se do finále probojovaly z celé České republiky, což je krásný výsledek.

            Věřme, že se našim sportovcům příští rok opět poštěstí a opět zažijí atmosféru tak skvělou jako letos!

19_05_05 Republikové finále Juniorského maratónu

Kategorie: Aktuality