Galavečer v Lucerně se zástupkyněmi ZIPu

Dne 15. 5. 2019 se konalo předávání ceny Gratias Tibi v pražské Lucerně. Cena Gratias Tibi oceňuje mladé lidi, kteří se zapojují do dění okolo nás a nejrůznějšími aktivitami mění věci k lepšímu. Díky organizaci benefičního koncertu pro Sárinku Shaalovou byly na tuto cenu nominované také tři studenty 3. ročníku Slezského gymnázia (Eva Knitlová, Lucie Bočková a Veronika Kazimírská).

Celým večerem provázela Ester Janečková a ceny předávala spousta známých a významných osobností, jmenovitě chartisté Věra Roubalová a Miloš Rejchrt, youtuber Kovy a loňská laureátka za projekt Stužák, Bára Urbanová, herci Aňa Geislerová a Jaromír Nosek a programový ředitel ČT Milan Fridrich.

Celkem bylo nominováno 75 projektů v různých věkových kategoriích. Laureátem kategorie ZŠ se stal projekt Dám ti kus sebe,  v kategorii SŠ bodoval projekt Menšiny mezi námi a v kategorii do 30 let zvítězil projekt Konsent – když to nechce, tak to nechce.

Cenu České televize na základě hlasování diváků získal spolek PagoPago s projektem zalesňování Jeseníků a diváky si získali i v Lucerně konečným motivujícím projevem.

Atmosféra celého večera byla neuvěřitelná. U prezentování některých projektů až slzely oči. Bylo skvělé vidět, vnímat a společně s ostatními prožívat ten zápal a odhodlání k pomoci – ať už lidem, zvířatům či pomoci přírodě.

Z celého večera jsme si s sebou odnesly spoustu motivace, naděje, víry a pozitivní energie.

Děkujeme!

Lucie Bočková (3. A)

19_05_19 Gratias Tibi

Kategorie: Aktuality