I sny se dají splnit – Juniorský maratónský běh 2019

       Je 26. duben 2019. Den konání krajského finále 23. ročníku Juniorského maratónu 2019. Den stvořený pro běh, sluníčko svítí v plné jarní síle a vzduch dosahuje letní teploty 28 stupňů.

      V Ostravě na Masarykově náměstí se schází závodní družstva středních škol Moravskoslezského kraje, aby poměřila své síly ve štafetovém maratonském běhu. Pro deset závodníků – 7 chlapců a tři dívky – je nachystaná běžecká trať. Na startu je rekordních 21 štafet. 21 kandidátů na postup do finále v Praze. Je 10.30, a tedy start závodu.

       A jak to všechno probíhalo a dopadlo? Byla vybrána dobrá běžecká reprezentace školy?

       „Atmosféra během závodu byla úžasná i přes poměrně teplé počasí. Pitný režim, doplňování tekutin před i během závodu hlídal náš kouč, kdo zrovna nezávodil, tak povzbuzoval, hlásil mezičasy, hlídal rozestupy mezi štafetami.“

       Po 2 hodinách a 45 minutách se stává tajné přání nás všech postoupit na Wolkswagen maratónský víkend do Prahy skutečností. Finišman Ondřej Kramný dobíhá na fantastickém 2. místě. To znamená postup do Prahy!

       Složení štafety: Sebastián Latoň, Roderik Kutty, Karolína Magerová, Martin Škrobánek, Martina Jančarová, Erik Ontkóc, Lenka Poláková, Erik Novotný, Jakub Kramný a Ondřej Kramný.

       A komu patří naše poděkování? Tomu, kdo stál za tím vším v pozadí, dal nás dohromady a věřil v naše síly. Romane, děkujeme, i sny se dají splnit.

       Těšíme se na finále: 4. – 5. května Wolkswagen maratónský víkend Praha.  Kdo bude mít chuť a čas, ať si pustí v neděli 5. května 2019 v 8.50 ČT Sport. V 9.00 vybíháme, držte nám palce!

Maratónci SGO 2019

19_04_26_Juniorský maratón

Kategorie: Aktuality