Připomněli jsme si výročí narození prezidenta Osvoboditele

            Datum 7. březen 2019 znamenalo pro Opavany pozvánku ke vzpomínkovému shromáždění na počest Tomáše Garrigue Masaryka. Oslavy výročí narození našeho prvního prezidenta se účastnili také žáci naší školy, konkrétně třída 1. C.

            Po krátkém úvodu a státní hymně, kterou zazpíval dětský sbor Domino, se mikrofonu ujal hlavní řečník – primátor města Opavy Tomáš Navrátil. Ve svém projevu mluvil hlavně o Masarykových činech vedoucích k naší samostatné státnosti. Důležité byly ale především zmínky o charakteru TGM, protože právě on může být příkladem pro naše současné životy.

            V následující pietě pak k Masarykově pamětní desce položili kytice představitelé města a různých institucí, které v něm sídlí, nesměli chybět ani vojáci Armády ČR nebo váleční veteráni. Nakonec se přidali také naši žáci, kteří položením kytičky dali jasně najevo, že osobnost prvního prezidenta je důležitá i pro mladou generaci.     

Mgr. Magda Hrstková

19_03_07_Výročí narození TGM

Kategorie: Aktuality