Když hudba pomáhá – benefiční Gymplbands pro Sárinku

V pátek 15. února 2019 se v Klubu ART konal tradiční souboj kapel neboli Gymplbands. Letošní ročník byl již desátým, a tudíž se organizátorky, jmenovitě Lucie Bočková, Veronika Kazimírská a Eva Knitlová, rozhodly, že by měl být něčím výjimečný. A stalo se – veškerý zisk z této akce poputuje k malé holčičce Sárince, která trpí dětskou obrnou, kvadruparézou a potřebuje speciální kočárek, který bude díky věnovaným penězům zakoupen. Podpořit akci jste nemuseli jen zakoupením lístků, ale také zasláním dobrovolné částky na bankovní účet. Pomoci se rozhodla také MŠ Eliška, jejíž děti vyráběly spony na oblečení ve tvaru kytiček. A protože se o malé Sárince dozvěděl také 53.pPzEN Armády ČR, i ten uspořádal charitativní sbírku a přispěl neuvěřitelnými 60 000 korunami. Akci podpoří i nadace Via, která celou částku zdvojnásobí. Pro Sárinku se tedy vybralo 39, 392,- + 60 000,- od armády, a rodina si tak bude moci dovolit jak kočárek, tak i potřebnou rehabilitaci.  

Gymplbands se účastnilo celkem 8 kapel – Draath 42, Self Talk, Zatím Nevím, Swingová Partička, Variable Band, Kopyto, When Your Smile Falling Down a zazpívat přijela také známá skupina Naděje, jejíž zpěvák Petr Cieplý je bývalým studentem Slezského gymnázia. Vítězem letošního ročníku se stala kapela Self Talk, která tedy jako hlavní cenu dostane možnost vystoupit na letošním opavském Majálesu.

Nicméně všichni byli naprosto skvělí a ocenění si zaslouží  jak kapely, tak všichni, kteří se podíleli na přípravě této – hlavně pro malou Sárinku – nezapomenutelné akce. Speciální poděkování si zaslouží Opavská kulturní organizace, která poskytla prostory Klubu ART zcela zdarma.

https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000015444/beneficni-gymplbands-slezskeho-gymnazia-pro-saru

Michaela Schwarzová, 3. A

19_02_18 Gymplbands podesáté

Kategorie: Aktuality