Chemická olympiáda aneb Trable s Matyldou

            Dne 5. března 2019 se na naší škole odehrálo školní kolo chemické olympiády. První dvě hodiny se soutěžící zabývali teoretickou části, která obsahovala celkem náročné úlohy, ale všichni si s ní nějakým způsobem poradili. Po testu a krátké přestávce se účastníci přesunuli do laboratoře, kde se snažili zjistit, jak je to s vinným kamenem ve víně. Úloha byla náročnější, ale vůbec pro chemické olympioniky nebyla problémem.

            Přejeme všem zúčastněným skvělé výsledky a nadšení pro chemii do budoucna.

Jakub Dvořák, 1. B

            Za učitele pouze přidávám, že letošní olympionici to neměli vůbec lehké. Museli se vypořádat s únikem chloru a přechytralou Matyldou, která si chce ohřát polévku na chemickém vařiči. Nakonec se ukázalo, že na rozdíl od našich olympioniků, Matylda správně naředit kyselinu neumí. Matyldo, Matyldo, máš se v chemii ještě co učit. Budeme se na tebe těšit zase příští rok.

            A pár slov k výsledkům. Letošním vítězem školního kola chemické olympiády kategorie C se stává Jaromír Koflák z 1. C těsně následován Dominikem Bednářem z 2. B. Na třetím místě se umístil Jan Kořistka z 1. C. Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za účast.  

            Zbývá už jen popřát mnoho úspěchů do budoucna.

za chemii Ing. Jana Ritzová Fuchsová

19_03_05_Olympiáda z chemie - školní kolo

Kategorie: Aktuality