Na Středeční přednášce byl představen projekt HELP P3

Letošní 3. Středeční přednáška s SGO se konala 9. listopadu 2016 tradičně v Klubu ART. Po celou dobu nás provázely Tereza Smolková a Marie Hanušová, které jsou zapojené do projektu HELP P3. Tématem byl právě tento projekt. O co se jedná? V projektu pracuje pod vedením paní učitelky Tkáčové skupina lidí už od roku 2007. Formou přednášek dávají žákům ze základních škol (a nejen z nich) informace o poruchách příjmu potravy (PPP).
Na začátku přednášky jsme měli možnost poslechnout si zpověď bývalé žákyně Slezského gymnázia, která trpěla těmito problémy. Poté jsme zhlédli video sestavené z fotek, abychom si uvědomili, jak například taková anorexie dokáže člověku ublížit. Dozvěděli jsme se také něco o bulimii či obezitě. Objevily se zde ale i nové pojmy, jako je mentální ortorexie – člověk, který jí trpí, jí všechny potraviny pouze v bio kvalitě. Další porucha se nazývá bigorexie, typická pro kulturisty. Je to závislost na cvičení a také přijímání velkého množství proteinů v jídle. Boj s poruchami příjmu potravy je velice těžký a zdlouhavý. Důležité je přijít na problém, připustit si jej, začít ho řešit a posledním krokem vyřešit jej, což se ovšem lehce říká, ale hůře provádí.
Moderátorkám večera spolu s paní učitelkou Tkáčovou za přednášku moc děkujeme a doufáme, že se zúčastnění o mnohém poučili a dozvěděli se něco nového. Náš dík patří také dalším žákům zapojeným v projektu HELP P3, kteří pro nás připravili ochutnávku zdravého mlsání.

Klára Adamopulosová, 1. A

Kategorie: Aktuality, Help P3, Projekty