Envofórum 2016

Tento neologismus je označením konference zaměřené na ovzduší a dopravu, která se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka dne 29. 9. 2016 v kulturním domě Na Rybníčku. Podtitul zněl Konference mladých a odpovídalo tomu také věkové složení v sále. Kromě čestných hostů, jimiž byli zmíněný hejtman MSK, ministr zdravotnictví, europoslankyně K. Konečná či zástupci krajského i opavského odboru EVVO, byli v sále především žáci základních či středních škol zapojených do projektu Emise. V rámci konference měli možnost zhlédnout množství prezentací, ale také show o ekologickém topení, fyzikální a chemické pokusy a v závěru se také zúčastnit soutěže o hodnotné ceny.

A jaké jsou názory našich studentů, kteří právě projekt Emise či Televizi SGO, jež zajišťovala vizualizaci konference, zastupovali?

Líbilo se mi, že Emisaři vše perfektně zvládli a připravili. (K. Prymusová)

 

Konference ENVOFÓRUM se podle mého názoru povedla. Jednalo se o zajímavé zpestření pro všechny, kteří se chtěli více dozvědět o ovzduší zajímavou formou. (M. Prokeš)

 

Jako organizátorce se mi to líbilo, protože jsem se seznámila s lidmi, se kterými budu spolupracovat, a velkým plusem akce bylo také  občerstvení. (V. Marečková)

 

Náplň programu byla, doufám, že pro všechny velmi zajímavá a poučná, navíc ti, co dávali největší pozor, se teď mohou radovat z věcných cen. (A. Vávrová)

 

Jsem ráda, že jsem se konference zúčastnila, přednáška byla poučná, pokusy zajímavé a nenastala žádná větší komplikace. (T. Pluskalová)

 

ENVOFÓRUM se mi líbilo, protože jsem se mohl setkat se spoustou lidí z politiky. (L. Faller)

 

I přes to vyčerpání to byla skvěle odvedená práce bez větších komplikací. (K. Černík)

 

Moc ráda jsem se zúčastnila konference o životním prostředí, protože jsem si trochu zkusila roli pořadatelky a dalo mi to plno zkušeností. (N. Pospěchová)

 

Mým největším zážitkem bylo potřást si rukou s ministrem zdravotnictví. (J. Faller)

 

Zajímavé pro mě bylo to, že jsem měla tu čest vidět a mluvit s osobnostmi, jako byli třeba hejtman Moravskoslezského kraje apod., taky jsem ráda za zkušenost s provozem podobných akcí. (M. Gancarčíková)

 

Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit jako organizátorka z Tv SGO konference ENVOFÓRUM, myslím si, že akce byla velmi zdařilá. (N. Barvíková)

 

Líbilo se mi, že jsem si mohl vyzkoušet provoz elektroniky a zároveň poznat tolik zajímavých osobností. (M. Těžký)

 

Kategorie: Aktuality