Z aktivit výtvarného kroužku SGO

SONY DSCV tomto čase – od 8. ledna 2013, na škole probíhá výstava s názvem „Magie lovu“. I když zní název vznešeně, nejedná se o nic nadneseně lyrického. Naopak – inspirovali jsme se reálným pohledem do přírody a pokusili se zachytit detaily rostlin, ale i zvířat, a dokonce jsme využili vlastní fantazii tam, kde už motivy z přírody nestačily.
Přípravy na výstavu trvaly více jak 3 měsíce a byly opravdu náročné. Použili jsme nejrůznější techniky. Část stěny v přízemí u učebny výtvarné výchovy je ozdobena za použití street artové metody šablon, pro vytvoření trojrozměrných objektů jsme využili pletiva a starých novin, dále jsme pracovali s tužkou anebo malovali temperou.
SONY DSCHned při vstupu do prostoru, kde je výstava instalována, vás napadne, že jste se snad dostali do místnosti s loveckými trofejemi, popřípadě do speciální zoologické a botanické zahrady. Zaujmou vás velké, pestré hlavy draků zavěšené na zdi. Jejich tvůrcům připomínají závody dračích člunů a průvod draků, který pořádalo město Opava. O kousek dál „plachtí“ ve vzduchu krokodýl v životní velikosti. Kolem jsou instalovány hlavy různých zvířat nebo obří růže. Určitě každého obzvláště zaujme odvrácená tvář zebry, která si jen tak visí ze zdi. Ve výšce očí by některé mohl vyděsit pavouk, ovšem nemusíte se bát, je to jen zvětšený detail stejně jako u vedlejších obrázků.
SONY DSCCelou spodní část stěny pokrývají podivné černé patvary. Teprve s větším odstupem v nich rozpoznáte zvláštní cizokrajná, až fantastická zvířata, květiny, stromy. V jejich korunách se usadili barevní ptáci a ještěrky. Je to jedním slovem velkolepá podívaná.

Eva Kubelová, 1. B

Kategorie: Estetická výchova (hudební a výtvarná výchova)