Sníh byl náš přítel

Ve dnech 10. – 15. února 2013 se naše třída – 1. A – účastnila zimního ozdravného pobytu neboli „lyžáku“ na turistické chatě Barborka pod Pradědem.
Odjezd byl desátého v 10.15 z parkoviště u Slezského gymnázia. Všichni jsme natěšení, s dobrou náladou a taškou plnou sladkostí sedli do autobusu. Celou cestu nebylo po sněhu ani památky, zato když jsme vyjeli na Ovčárnu, vše se změnilo. Kolem nás bylo plno sněhu a stále připadával další. Vyložili jsme z autobusu zavazadla a snažili jsme se jich co nejvíce nastrkat do rolby, která nás již čekala na parkovišti. Bohužel věci, které se do rolby nevešly, jsme si museli nést sami až na kilometr vzdálenou Barborku.
První den jsme se rozdělili do tří družstev, ve kterých jsme pak po celý týden lyžovali a dělali i další aktivity. Za pět dní nebyl nikdo, kdo by se nenaučil na snowboardu, lyžích či běžkách. I přes to, že jsme měli každý den na svahu hustou mlhu, často sníh padající přímo do očí a místy namrzlou sjezdovku, se nikomu nic vážného nestalo.
Když jsme se v pátek vraceli domů, každý se těšil na rodiče, kamarády, domácí mazlíčky a tak, ale zároveň bylo všem líto, že ten úžasně strávený týden už končí.

Tereza Fridrichová, 1. A

Kategorie: Aktuality