„SLUŽBA NAD VLASTNÍ ZÁJMY“

p1120431Mottem uvedeným v titulu se řídí organizace ROTARY, jejíž zástupci přišli dne 20. února 2013 představit opavský Rotary Club do ART Klubu. I když posluchačů nebylo mnoho, ti zúčastnění se dozvěděli vše o mezinárodní organizaci z úst prvního prezidenta Rotary Opava pana Bohumila Křempka a budoucího prezidenta pro rok 2013/2014 pana Ondřeje Tůmy. Více nám řekli o dobročinných akcích, které pořádají (jednou z nich je například tábor pro hendikepované, kterého se v loňskem roce jako asistenti účastnili studenti naší školy), ale také o krátkodobých a dlouhodobých výměnných pobytech studentů v zahraničí.
O své zážitky z desetiměsíčního pobytu ve washingtonském Port Townsendu se s námi podělil Vojta Křempek ze 4. A a své poznatky, komentáře a zážitky z USA přidali i další výměnní studenti z Mendelova gymnázia Vojta Melecký a David Stoczek. Příští školní rok vyšle opavský Rotary Club do světa 4 studenty z opavských středních škol, z toho 2 budou ze Slezského gymnázia. Protože pobyt je organizován jako výměnný, přijedou do Opavy a po celý školní rok zde budou 4 studenti z různých koutů světa.
Kdo by měl zájem dozvědět se více o celém Rotary nebo výměnných pobytech, může si základní informace zjistit z nástěnky vedle bufetu, navíc jsou pro vás otevřeny pravidelné schůzky opavských rotariánů každou středu v 17 hod. v restauraci Katharein.

Natálie Herrmannová, 2. B

Kategorie: Aktuality