Basketbalisté SGO jsou letos opět nejlepší.

Ve sportovní oblasti byl Opavě minulý týden ve znamení středoškolského basketbalu. Konala se okresní finále v kategoriích dívek i chlapců.Zatímco děvčata obsadila v úterý  nepopulární 4. příčku, chlapci nenašli ve čtvrtek přemožitele a celou soutěž vyhráli.

 

Pět družstev děvčat se sešlo v tělocvičně OA, kde se celý turnaj odehrál. Průvodním jevem celého klání byla, prakticky u všech týmů, horší střelba. A protože herně byly všechny zápasy velmi vyrovnané, rozhodovalo, komu se podaří střeleckou smůlu prorazit. Náš celek nejprve prohrál se MSZEŠ 2:8 / 0:8/, když v prvním poločase skórovat nedokázal a ve druhém jen jednou. Druhý zápas s gymnáziem z Vítkova skončil v normálním čase remízou 6:6, ale v prodloužení byly úspěšnější soupeřky a celkově zvítězily 10:6. V utkání s domácími děvčaty po vyrovnaném poločase 4:4 se naše hráčky ve druhé půli neprosadily a prohrály 4:11.  Teprve v posledním zápase se děvčata trochu rozstřílela a porazila, stejně jako v loňském roce, své rivalky z MGO 10:9 /6:3/ a tím si přece jen trochu spravila chuť.

 

Chlapecký turnaj přilákal zástupce 10 škol opavského regionu, a proto se hrál ve třech skupinách. Vítězové jednotlivých skupin se potom utkali mezi sebou v tělocvičně STŠ na Kolofíkově nábřeží. Naše hráči si od počátku věřili, protože družstvo bylo složeno téměř výhradně z hráčů s basketbalovými zkušenostmi, což se také projevilo na hře. V podstatě v žádném zápase nenašli vyrovnaného soupeře. Nejprve ve skupině smetli celky SPŠU 36:14/10:7/ a gymnázia z Hlučína 36:8/13:8/. Ve finále si potom nejprve poradili s domácími hráči 45:23/20:18/ a na závěr oplatili OA loňskou finálovou porážku a zvítězili 26:14/16:4/.

Je jen škoda, že se z letošního turnaje nepostupovalo do dalších kol, protože se naskýtala podobná šance jako před dvěma roky, kdy jsme se dostali přes vítězství v kraji až do kvalifikace o celostátní finále. Pozitivem celého turnaje je, že se na hře podíleli všichni hráči, včetně studentů 1.ročníku, kteří se v průběhu turnaje pravidelně střídali. Pro studenty 4. ročníku, tvořili polovinu sestavy, to bylo vyvrcholením jejich basketbalového snažení na střední škole a nutno konstatovat, že to bylo výsledkově nejúspěšnější období naší školy vůbec. Kromě letošního primátu a již zmiňované kvalifikaci o celostátní finále ještě  v loňském roce skončili po těsné porážce od OA v okrese druzí. Taková úspěšná série se zatím žádnému našemu celku nepodařila.

V letošním roce tvořili družstvo tito hráči: Kuba Nosek, Marek Hulva a Vojta Tkáč všichni ze 4.A, Víťa Kořistka a Marek Schuster oba ze 4.D,  Lukáš Melo ze 4.B, Zdeněk Heralt ze 4.C, Ben Mik ze 2.B, Daniel Kopf z 1.B, Matěj Mik, David Koreník a David Hanel všichni z 1.C.

Kategorie: Sport