Překvapivě dlouhý přespolní běh – 2. 10. 2012

100_1888V úterý se sešli vytrvalci ze středních škol na okresním kole v přespolním běhu. Počasí přímo vybízelo ke skvělým výkonům. Ovšem začátek závodu trochu poznamenaly zmatky. Místo, aby dívky odstartovaly samostatně, pořadatelé se rozhodli jejich start posunout a sloučit je se startem chlapců. Někteří vyučující tak nervózně vyhlíželi své závodníky a snažili se je svolat z rozcvičování se před závodem. Dívky a chlapci tak vyběhli společně na malé okruhy kolem „Sádráku“. Cílem dívek bylo uběhnout tři kola (3 km), na chlapce čekalo dokonce kol pět (5 km). Jaké však bylo překvapení v cíli po doběhu prvních dívek. Hodinky s GPS jedné z účastnic ukazovaly místo 3 km, světe div se, kilometrů 4,5. Vedoucí družstev na údaje nevěřícně hleděli, protože to znamenalo, že chlapci místo 5 km uběhnou 7,5 km. A opravdu, v cíli to potvrdily i údaje na GPS jednoho z hochů.

No chybička se vloudila, a co na to naši borci? I s touto vzdáleností bojovali na předních místech. Mezi prvními šesti dívkami jsme měli hned pětinásobné zastoupení a na celkovém 1. místě doběhla Barbora Blahutová ze 4.B. Celkově děvčata vyhrála a vybojovala si tak právo účastnit se krajského finále ve Frýdku-Místku 11. října 2012. I naši hoši se neztratili. V prvních třech kolech se závodníci navzájem oťukávali a pak za to Marek Schuster (4.D) vzal a s velkým náskokem doběhl na 1. místě. Výsledek družstva je součtem umístění prvních čtyř jednotlivců družstva. Bohužel dnes nám nepřálo štěstí a my skončili na 2. místě díky horšímu součtu o jeden bod.

Všem vytrvalcům patří obrovský dík za jejich výkony i způsob, jakým se porvali s extrémně dlouhým přespolním během.100_1889

Družstvo dívek: Barbora Blahutová, Michaela Motlová, Markéta Valušková, Kateřina Schweidlerová, Tereza Solná, Markéta Svobodová, Dominika Ciosová.

Družstvo chlapců: Marek Schuster, David Hanel, David Král, Michal Jarnot, Adam Tietz.

Kategorie: Aktuality, Tělesná výchova