Krajské kolo v atletickém poháru CORNY

 

V úterý 25. 9. 2012 proběhlo na opavském atletickém stadionu krajské kolo v atletice středních škol, kde si zajistilo postup výhrou v kole okresním i naše gymnázium.[Not a valid template]

Když jsem se ráno podívala z okna a zjistila, že opět prší, zalitovala jsem děvčat, protože už okresní kolo se neslo v duchu deštivého počasí. Ale tentokrát se obloha vyčasila a závody již probíhaly za podpory sluníčka.

Z okresních kol postoupilo celkem 8 středních škol, které bojovaly v krajském kole o postup na republikové finále. Naše družstvo bylo v trochu pozměněném složení, absence děvčat ze 4. ročníku nám umožnila nasadit “nové maso“ a školu reprezentovaly: Zuzana Kramolišová (3. B), Markéta Valušková, Kateřina Volovecká  (2. A), Anna Tesarčíková, Alena Ivanová (2. B), Markéta Vavrečková (2. C) , Vendula Hluchá, Natálie Janyšková, Tereza Solná, Kateřina Melová (1. A).

Děvčata podala super výkony, Vendula Hluchá zvítězila v obou svých disciplínách (60 m, 200 m), Zuzana Kramolišová ovládla koulařský sektor. Ale ani ostatní holky se neztratily – Markéta Vavrečková obsadila na 200 m 4. místo, stejně jako Tereza Solná v běhu na 800 m.

Tyto výkony nám zajistily celkově druhé místo, kdy na první Gymnázium Třinec nám chybělo pouze 200 bodů. A tak věříme, že v příštím roce si už postup na republikové finále nenecháme vzít!

 

Mgr. Kateřina Hertlová

Kategorie: Aktuality