Beskydy křížem krážem s CULTURE CHANGE

foto-beskydyBylo chladné ráno 8. října a my, studenti Slezského gymnázia, jsme netrpělivě vyčkávali na příjezd autobusu, ve kterém už seděli studenti polské školy. Naložili jsme naši bagáž a vyrazili do malé vesničky pod nejvyšší horou Beskyd. V Malenovicích jsme našli útočiště – krásný hotýlek jménem Rajská bouda.

Po ubytování jsme se hned vyrazili seznámit s naší oporou neboli holemi na nordic walking a ihned jsme je využili k malé obchůzce okolí. Díky večerní prezentaci paní učitelky Hertlové jsme doladili drobnosti v technice a další dny jsme chodili jako praví turisti. Třetí den jsme vyrazili pokořit Lysou horu. Při téměř sedmikilometrové cestě do kopce, kdy jsme statečně překonali převýšení 800 metrů, jsme si dali řádně do těla. Naše vítězství jsme oslavili, jak jinak než v hospodě, teplou polévkou, která nám v nepřízni podzimního počasí přišla vhod a nabudila nás na cestu zpátky. Úspěšně jsme se vypořádali i s nástrahami zpáteční kamenité cesty a bez úrazu, pouze vyčerpáni, jsme se vrátili zpět na chatu. Tam nás už čekala jistě zasloužená vydatná večeře a později promítání fotek z minulých akcí programu Culture change.

Následující den byl plánován jako „odpočinkový“. To znamenalo, že jsme dopoledne šli na menší túru, kterou jsme završili obědem, což měl být podle šéfkuchaře hamburger, ale pravdou je, že to byl prachobyčejný osmažený plátek lančmítu s bramborovou kaší. Odpoledne nás čekal závod dvojic. Někteří jedinci z céčka tuto zajímavou hru málem prošvihli, když vyčerpáni menší túrou a obědem tvrdě usnuli. Nicméně nás přišla vzbudit další účastnice zájezdu, paní ekonomka Procházková, a tak jsme o nic nepřišli. Naším úkolem bylo co nejrychlejší chůzí, ne však během, dojít na asi půl kilometru vzdálené místo a vyzvednout si od polského učitele Slávka obálku s částí přísloví, vrátit se zpět a se svou dvojicí sestavit přísloví celé. V této hře zvítězila česká dvojice a v těsném závěsu za nimi Poláci. Na vyhlášení soutěže někteří opět přišli pozdě a tentokrát už je trest v podobě ruské básničky neminul. Naši polští kamarádi si na večer připravili „diskotéku“, zatímco my jsme dali přednost bowlingu.  img_3880

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili na poslední výlet. Zdolali jsme další dva vrcholy, a to Tanečnici a Kykulku, a poté jsme se stavili na čaj do hostince U Zbuja. Naše milá tělocvikářka paní Holušová měla tento den narozeniny, a tak jsme využili u večeře příležitosti a hromadně jí popřáli. Večer nás čekal turnaj v bowlingu, do kterého se zapojili všichni účastníci pobytu.

Následující den ráno nás čekalo pouze nepříjemné balení a předání pokojů. Nakonec jsme se všichni společně vyfotili s logem projektu Culture change a spokojeni a plni zážitků se vydali vstříc našim sladkým domovům.img_3853

Monika Fridrichová, Marta Kubánková, Marie Procházková, Anežka Schreierová, 3.C

Kategorie: Aktuality, Projekty