Studentské volby 2012 na SGO

Čtvrtek, 6. září, bude ve znamení voleb. Na přihlášených gymnáziích, středních odborných školách a středních odborných učilištích ve všech regionech České republiky totiž proběhnou Studentské volby, které jsou součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách. Tato událost se mimo jiné uskuteční také na Slezském gymnáziu v Opavě (SGO). „Budou se volit všechny strany, hnutí a koalice, co budou voleny do skutečných voleb do zastupitelstva kraje,“ upřesnil David Březina, jeden z organizátorů oné akce na SGO.
Účelem Studentských voleb je naučit mladé lidi principům demokracie a přiblížit jim volební systém ČR. „Volby jsou určeny pro všechny studenty starší patnácti let. Znamená to pro ně obrovský přínos, protože budou připraveni na skutečné volby a je také dost možné, že se začnou zajímat o politickou situaci u nás,“ předpokládá Březina, který byl vybrán na post předsedy studentské volební komise.
Další pointou je přilákat a hlavně připravit mladé prvovoliče ke skutečným volbám do zastupitelstev krajů ČR. „Vše bude v podstatě probíhat jako u opravdových voleb. V klasické volební místnosti student zakroužkuje jednu stranu, hnutí nebo koalici a svůj volební lístek vhodí do urny,“ vysvětluje devatenáctiletý David Březina. Výsledky Studentských voleb budou zveřejněny hned v den, kdy proběhnou.

Vojtěch Tkáč, 4.A

Kategorie: Akce ZIPu, Aktuality