National Literary Award for Young Writers

V pátek 8. června 2012 proběhlo v pražském Anděl media centru vyhlášení soutěže National Literary Award for Young Writers, která je zaměřena na psaní povídek v anglickém jazyce. Letošním tématem byl Malý svět – Small World. Do soutěže bylo přihlášeno přibližně dvě stě dvacet povídek z celé republiky. Byly rozřazeny do čtyř různých kategorií. Čtyři nejlepší autoři z každé kategorie byli pozváni do Prahy, kde se dozvěděli konečné výsledky celé soutěže a nejlepší z nich byli náležitě odměněni.
Já měl štěstí a díky nemalé pomoci učitelek Magdy Hrstkové a především Zdeňky Hrstkové jsem se do finále úspěšně probojoval a nakonec obsadil uspokojivé čtvrté místo. Odměnou mi byl dobrý pocit, bohatý oběd a mnohé gratulace – mimo jiné od První dámy paní Livie Klausové.
Povídku si můžete přečíst zde: small_world. Podtitulem by mohla být otázka „Záleží na tom?“, kterou si vysvětlíte na první pohled nedořešený problém celého příběhu.
Odpověď může znít: Nezáleží. Jsme vyspělí, máme pravidla, etiketu, zákony, nepsané morální normy. Přesto všechno se vždy spolehlivě neshodneme, co je dobře a co špatně. Proto Malý svět.
Michal Jarnot, 3. A

Kategorie: Cizí jazyky