Helpáci v Hlučíně

V pátek 22. června 2012 odjeli členové skupiny HELP P3 přednášet do Hlučína, a to hned na několik základních škol – Roviny, Hornická, Dr. M. Tyrše a Generála Svobody. Proběhlo celkem 8 vystoupení. Prezentujícími byli Katka Chalupová, Míša Mackurová, Aneta Fridrichová, Lenka Gollová, Žaneta Poštulková, Zuzka Česlová, Eva Balcarová, Eva Hajková, Martina Vavrečková a Zdeňka Cihlářová. Na přednášky se jeli podívat i noví členové projektu.

Tematika poruch příjmu potravy hlučínské žáky oslovily. Svědčí o tom např. názor, který jsme zaznamenali na ZŠ Roviny: „Bylo to zajímavé, dozvěděla jsem se mnoho nového, ale přišly mi moc smutné fotografie vyhublých anorektiček.“

S prezentacemi jsou spokojeni i samotní přednášející. „Děti byly zvídavé a bylo na nich vidět, že se chtějí dozvědět něco víc. A to nás vždy motivuje k ještě lepším výkonům,“ hodnotila Aneta Fridrichová, pro kterou byla přednáška v Hlučíně jednou z posledních.

V předprázdninovém týdnu tohoto školního roku čeká helpáky ještě závěrečná přednáška, a to na opavském Mendelově gymnáziu. Doufejme, že přednášející budou aspoň tak úspěšní jako v Hlučíně.

Eva Halfarová (3. D) a Natálie Hermannová (1. B)

Kategorie: Help P3