Ojedinělý projekt na Slezském gymnáziu

Z téměř tisíce středních škol bylo Slezské gymnázium vybráno mezi dvanáct, které jsou zařazeny do unikátního projektu Finanční gramotnost pro školy, sponzorovaného Českou spořitelnou.

Naši studenti tak mají možnost získat jedinečné, osvědčené a Ministerstvem školství certifikované know-how pro výuku finanční gramotnosti. Zábavnou formou si osvojí zkušenosti z oblasti osobních financí a důležité informace o tom, jak se úspěšně starat o své vlastní peníze.

Zároveň jim může účast v projektu pomoci v budoucnu najít atraktivní zaměstnání. Obdobné školení, kterým studenti projdou, se totiž využívá pro trénink osobních poradců v České spořitelně, ČSOB, Raiffeisenbank a velkých poradenských firmách.

Bylo změřeno, že zkušenosti získané v projektu se následně projeví i ve zvýšeném zájmu o studium finanční gramotnosti a v lepším pochopení teoretického učiva k tomuto tématu.

Co se studenti konkrétně naučí:
• Jak se vyhnout nebezpečným dluhům a nespadnout do dluhové pasti.
• Jak nastavit hypotéku, abych díky ní bohatli a ne chudli.
• Jaké pojištění je opravdu potřeba a za které se pouze vyhazují peníze.
• Jak se přestat bát investic a nechat peníze konečně vydělávat.

Po třídenní přípravě od 16. do 18. května se v pátek 18. 5. 2012 od 11.00 do 14.00 hod. v tělocvičně školy koná finálový turnaj jednotlivců, kterého se účastní asi stovka vybraných studentů naší školy.

Celou akci, včetně cen do turnaje, sponzoruje Česká spořitelna. Slavnostní vyhlášení výsledků bude přibližně ve 13.30 hodin.

Zveme rodiče, aby se přišli podívat, co vše se jejich děti naučily, a podpořit je ve finálovém kole.

Kategorie: Základy společenských věd