Seminaristé na „pracáku“

JIMAG1266IMAG1264eště nevíte, čím byste se chtěli živit? Jaké povolání je pro vás to pravé? Tak to byste měli navštívit Informační poradenské středisko pro volbu povolání na Úřadu práce v Opavě, tak jako to udělali seminaristé multikulturního semináře dne 12. 4. a 19.4. 2012
Studenti si vyslechli přednášku pana Mgr. Hartoše. Dozvěděli se, že podle statistik je v Moravskoslezském kraji nejvyšší nezaměstnanost v ČR. Koncem března 2012 bylo v našem okrese bez práce 10 tisíc lidí.
Myslím, že většinu absolventů zajímá, po jakých profesích je největší poptávka. Velký zájem je o lékaře, zdravotní sestry, pracovníky ve strojírenství, stavebnictví a IT. Naopak nejmenší poptávka je po ekonomech, zemědělcích, kadeřnicích a kosmetičkách.
Pan Hartoš seminaristům také poradil, jak postupovat při výběru práce, kde ji hledat, jak napsat motivační dopis a životopis.
Pokud bohužel nebudete moct najít práci, musíte se okamžitě evidovat na úřadu práce, protože absolventi nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti. K evidenci stačí donést váš občanský průkaz a doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání.
Tuto přednášku považuji za velice přínosnou. Myslím, že volba povolání je důležité rozhodnutí, které nám může ovlivnit celý život. Snad všichni najdeme práci, ve které budeme dobří, a neskončíme na „pracáku“.
Eva Halfarová, 3.D

Kategorie: Základy společenských věd