Netradiční hodina ruštiny

Dne 2. dubna 2012 hodina ruského jazyka nebyla jen o učení v lavicích, ale především o učení v kuchyni. Naučili jsme se tradiční ruskou velikonoční „mňamku“ – bliny.

Na počátku hodiny jsme zhlédli kousek filmu o tom, jak se v Rusku slaví Velikonoce. Pověděli jsme si pravý recept na ruské bliny a dozvěděli jsme se zajímavosti o kaviáru.

Plni nových informací jsme se vydali do malé kuchyňky Slezského gymnázia. Rozdělili jsme se na tři skupinky – první dělala těsto a smažila palačinky, druhá vařila čaj a třetí byla úklidovou četou.

První skupinka se tedy pustila do vyrábění těsta na bliny. V našlehaných osolených vejcích jsme rozpustili máslo a poté jsme do směsi přidali mouku a mléko, dokud nám nevzniklo správně husté těsto. Za chvíli se nám to podařilo a vrhli jsme se na smažení. Mezitím si ostatní vyhráli s přípravou čaje, který se podával k hotovým blinám.

Když bylo všechno hotovo, každý se dal do jídla. K tradičním blinám patří pravý kaviár, kterým nám ale moc nezachutnal, a proto jsme dali přednost šlehačce a výborné jablečné marmeládě paní učitelky Pavelkové. Posypali jsme si bliny cukrem a popíjeli k nim skvělý čaj.

Nakonec se do práce pustila úklidová četa, která všechno umyla a dala zpět na své místo. Moc nám chutnalo a také jsme se naučili něco nového z Ruska. Těšíme se na další podobnou akci!

 

Radka Hrušková a Anna Valchářová, 1. C

Kategorie: Cizí jazyky