Hopsánky dovezly bronz!

Dne 28. března 2012 se vydalo čtrnáctičlenné družstvo složené z žáků všech ročníků celé školy v čele s paní učitelkou Podrazkou na celorepublikové finále v pódiových skladbách, které se letos konalo v pražské hale na Letné.
Po strastiplné cestě autobusem, který byl tak malý, že by se do něj nevešla navíc ani krabička od sirek, jsme nakonec z Opavy do Prahy dojeli. Poté – po velmi vyčerpávající exkurzi v okolí Václavského náměstí, jsme zde málem všechny kolemjdoucí roztančili, když jsme pod sochou sv. Václava ještě pilně nacvičovali svou skladbu. A jelikož na nás únava přišla vcelku rychle, odebrali jsme se na místo našeho noclehu.
Další den ráno jsme celí netrpěliví vyrazili. Od haly nás oddělovalo jen pár zastávek tramvají. Po příjezdu do haly na Letné už nižší kategorie trénovaly a my tak měli čas na přípravu. Někteří z nás tento čas využili k dočerpání síly spánkem v hale. Po slavnostním nástupu celá soutěž začala. První byla na řadě tradičně kategorie I. – nižší stupeň ZŠ. Učitelé s dětmi nacvičili opravdu krásné a originální skladby. Na prvním místě v této kategorii skončila ZŠ Englišova z Opavy se skladbou s názvem Dřevorubci. V kategorii II. – vyšší stupeň ZŠ už bylo podstatně těžší vybrat vítěze, ale svými kostýmy a svou choreografií se porotě nejvíce líbila skladba s názvem Klokani, kterou zacvičili žáci ZŠ z Frýdku-Místku.
Střední školy, tedy i naše gymnázium, soutěžily v kategorii III. Naše skladba s názvem SOS pojednávala o horolezci, který se nešťastným pádem ze skály zranil a málem by umřel, nebýt červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček, které ho zachránily. Nejtěžší rozhodování nakonec porotu čekalo v této kategorii. Podle porotců byly všechny skladby tak vyrovnané, že bylo velmi těžké vítěznou skladbu určit. Nakonec jsme si s sebou odvezli bronzové medaile a do Opavy přivezli pohár za třetí místo v pódiových skladbách za rok 2012.
Na závěr chceme moc poděkovat paní učitelce Podrazké, že Hopsánky opět dovedla až do finále této soutěže a že s námi s některými měla pevné nervy při nacvičování této skladby.
Za celé Hopsánky
Anna Michalková, 4. C

Kategorie: Sport