Hopsánky vyhrály a jedou do Prahy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA         Ve čtvrtek 15. března 2012 se Hopsánky pod vedením Mgr. Podrazké vypravily na krajské kolo v pódiových skladbách. Toto kolo se tradičně odehrává v Havířově a ani letos tomu nebylo jinak. Ráno jsme se sešli u školy a společně vyrazili autobusem. Po příjezdu na místo jsme se pořádně rozcvičili, abychom předvedli ten nejlepší výkon.
Přesně v deset hodin vše začalo a naše nervozita stoupala. Nejdříve cvičila I. kategorie – nižší stupeň ZŠ, poté následovala II. kategorie – vyšší stupeň ZŠ. III. kategorie – střední školy, ve které jsme byli také my, přišla na řadu hned v zápětí. Byly to velké nervy nastoupit na cvičební plochu a čekat, až spustí hudba. Ale jakmile jsme uslyšeli první tóny skladby a tleskání diváků, veškerá tréma z nás opadla. Celou skladbu jsme si užili a po odcvičení jsme čekali, jaký bude výsledek. Ten nás hodně zajímal, protože nejlepší skladby z každé kategorie postupují do celorepublikového kola, které se letos, po dvou letech, koná v Praze.
Po vyhlášení první i druhé kategorie přišla konečně ta naše. Vyhráli jsme první místo a tím si zajistili postup do finále. Nadšení z vítězství nebralo konce. My se ale museli sbalit a vyrazit zpátky do Opavy. Už teď se připravujeme a celou skladbu pořádně pilujeme na celorepublikové kolo, protože za dva týdny se vydáme do Prahy, abychom s sebou zpět přivezli kov nejcennější – zlato. Tak nám držte palce!

Za celé Hopsánky Anna Michalková

Kategorie: Sport