Basketbalové stříbro a bronz

Ve dnech 16. a 23. 2. 2012 proběhly v rámci středoškolských her turnaje v košíkové, kterých se úspěšně zúčastnila družstva děvčat i chlapců naší školy.

V letošním roce se přihlásilo 11 družstev hochů, která byla rozdělena do tří skupin. Chlapci z naší školy nastupovali jako obhájci prvenství a věřili v opětovný postup do krajského kola.  Ve skupině hrané v tělocvičně SŠPU porazili nejprve domácí celek ve velmi napínavém zápase. Dobrým nástupem si vypracovali až sedmibodový náskok, který soupeř postupně vyrovnal a dostal se do jednobodového vedení. Zápas nakonec rozhodl koš v posledních vteřinách a výsledek 16:15 hovořil pro družstvo SGO. V dalších dvou utkáních si naši hráči bez problémů poradili se SŠ Šilheřovice 23:11 a SŠPLS 20:13. Takto postoupili do finálové skupiny, kde se utkali s dalšími dvěma finalisty SŠ Stavební a Obchodní akademie. Se „stavaři“ si poradili celkem snadno 23:10, avšak družstvo OA se ukázalo být nad jejich síly. Přestože byl zápas povětšinu času naprosto vyrovnaný a v první půli se družstva střídala ve vedení, soupeř v samotném závěru odskočil do dvoubodového vedení. I druhá půle byla herně vyrovnaná, ale hráči SŠ stavební, díky výškové převaze pod košem, nutili naše borce ke střelbě z větší vzdálenosti. Pokud byla úspěšná, držel s nimi celek SGO krok, ale několik zaváhání v závěru zápasu využil soupeř k vítězství, jehož výsledek 35:28, neodpovídá celkovému průběhu hry.

Přestože byli chlapci s SGO z prohry zklamaní, domnívám se, že za druhé místo mezi jedenácti družstvy a hlavně za předvedený výkon se rozhodně stydět nemusí. Vzhledem k tomu, že až na jednu výjimku zůstane družstvo pohromadě i pro příští rok, naděje na reparát je reálná. Stříbro vybojovala tato sestava: Tomáš Fingerhut ze 4.B, Jakub Nosek, Patrik Kavan a Vojtěch Tkáč ze 3.A, Lukáš Melo ze 3.B, Zdeněk Heralt ze 3.C, Marek Schuster, Vít Kořistka a Tomáš Král ze 3.D, Patrik Škroch ze 2.C a Benjamin Mik z 1.B

 

Dívčích družstev se letos přihlásilo 6 a hrálo se ve dvou skupinách. Náš výběr hrál v tělocvičně MSŠZe a v prvním utkání podlehl domácím 20:8. Děvčata se v první části nedokázala vyrovnat s agresivní a pohyblivou obranou soupeře a dokázala poprvé trefit koš soupeře až za stavu 0:12 a to již bylo na zvrat pozdě. Ve druhém zápase v pohodě přehrála celek SŠHS 26:4 a z druhého místa postoupila do finále, kam se započítával výsledek prvního zápasu. Zde se, podobné jako chlapcům, nepodařilo překonat celek OA. Po vyrovnané 1. čtvrtině se rozstřílely hráčky soupeře, takže jsme nakonec podlehli 8:15. Prestižní souboj obou opavských gymnázií o třetí příčku nakonec nijak dramatický nebyl, protože naše družstvo od samého počátku drželo otěže zápasu ve svých rukou a porazilo celek MGO jasně 18:4.

Přestože mezi našimi děvčaty nebyla žádná „profesionální basketbalistka“, dokázala i tak převádět pohlednou košíkovou, které chyběla ke spokojenosti pouze přesnější střelba. Na letošní výkony mohou děvčata navázat i příští rok, protože, podobně jako u chlapců, zůstává družstvo ve stejném složení: Pavlína Honková ze 3.A, Lucie Korbelová, Veronika Kleslová  a Klára Sněhotová ze 3.B, Jana Ochvatová ze 3.C, Barbora Adamčíová a Klára Mikešová ze 2.A , Kateřina Volovecká, Linda Kukolová, Kateřina Frýlová Romana Čechová z 1.A a Kateřina Lysáková z 1.C

Kategorie: Aktuality