Setkání u horké čokolády s hejtmanem Palasem

ocenění7. února 2012 byl den jako každý jiný. Ráno jsem vstala za zvuku budíku, dala jsem si snídani, oblékla se a vyrazila na autobus. Ale přece jenom se ten den v něčem lišil. Nešla jsem směrem do školy, ale na nádraží, kde mě už čekala skupinka mých spolužáků z 3. B společně s magistrou Kamilou Tkáčovou. Pánové postávali v reprezentativních oblecích a slečny – i přes neustávající mrazy – se odhodlaly zvolit sukně. Měli jsme totiž v plánu cestu do Ostravy na Krajský úřad za panem hejtmanem Jaroslavem Palasem a představiteli nadačního fondu Emil. Jejich srdečné pozvání nás velmi potěšilo – chtěli nám osobně poděkovat za aktivní účast naší školy v každoroční sbírce na pomoc handicapovaným dětem.
Slezské gymnázium v Opavě se pravidelně, již od prvního ročníku, zapojuje do každoroční sbírky na podporu handicapovaných dětí pod záštitou nadačního fondu Emil. Pomáhá získávat finanční prostředky především na rozvoj a vytvoření sportovního zázemí pro handicapované děti. Tyto někdy až společností zavržené děti tak mohou nalézt ve sportu i smysl života, zapomenout na své každodenní trable a zkrátka se chvíli cítit „normální“. My, jako studenti, jsme velmi potěšeni, že se do takových druhů aktivit můžeme zapojit a svou snahou pomoct lidem, kteří to potřebují.
Na Krajském úřadě dne 7. února tedy proběhlo osobní poděkování 25 školám, které se aktivně do sbírky Emil zapojují. Úvodní řeč pronesl pan Dohnal, zástupce nadačního fondu Emil. Poté slovo převzal pan hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas. Všem nám srdečně poděkoval a předal děkovný diplom. Každý dostal nějakou drobnost, bylo pro nás nachystané pohoštění a výborná horká čokoláda.
Po celou dobu na Krajském úřadě panovala uvolněná a příjemná atmosféra a všichni byli dobře naladěni. Na tento den určitě jednou budeme vzpomínat, ať už v kontextu se jménem pana hejtmana, nadačním fondem Emil, nebo jen výbornou čokoládou.

Anastasyia Zhur

Kategorie: Základy společenských věd