Olympiáda ve francouzském jazyce

V úterý 31. ledna 2012 se konalo školní kolo soutěže ve francouzském jazyce. Jako každý rok probíhalo klání ve dvou kategoriích a celkem se ho zúčastnilo 16 studentů naší školy. Soutěžící museli zvládnout poslech, překonat nástrahy práce s textem a poté zazářit u ústní zkoušky. Výkony všech zúčastněných byly natolik vyrovnané, že bylo nesmírně obtížné vybrat tři nejlepší, a tak rozhodovaly doslova půlbody!
Avšak hra je hra a jako taková musí mít jen tři nejlepší. V první kategorii se na třetím místě umístila Michaela Kurková (1. A), na druhém místě Aneta Chroustová (2. B) a na nádherném prvním místě Kristýna S. Saidová (2. B). Ve druhé kategorii obsadila třetí místo Ivana Smolková (3. A), druhé místo získal Jiří Moravec (3. A) a první místo si vybojovala Marie Procházková (2. C), která také bude naši školu reprezentovat v březnu v krajském kole soutěže ve francouzském jazyce.

Všem zúčastněným děkuji za jejich nádherné výkony a vítězům ještě jednou blahopřeji.

Ing. Andrea Baarová

Kategorie: Cizí jazyky