Helpáci opět bodovali

Dne 2. února 2012 probíhal na Základní škole Otická v Opavě Den zdraví a naši Helpáci tam nemohli chybět. Den zdraví je každoroční projekt této školy a členové Helpu zde přednášeli i v minulých letech. Já osobně si pamatuji, že jsem svou první přednášku měla právě na ZŠ Otická, a o to více jsem se tam těšila.
Opět nás přivítali vlídní kantoři, kteří členy Helpu dokonce pohostili ve své sborovně. Ale nejvíce nás překvapily děti, pro které jsme měli prezentace. Právě ony totiž dokázaly vytvořit skvělou atmosféru na přednáškách. Intenzivně s námi spolupracovali hlavně žáci nižšího stupně. Pozorně nás poslouchali a nebáli se položit jakoukoli otázku, kterou měli na jazyku. Takže nakonec se přednáška změnila v diskusi.
Starší žáci už naši prezentaci viděli minulý rok, a proto jsme pro ně přednášku obohatili o dopis, který píše anorexie nemocné dívce, a o zpověď dívky, jež se díky našemu projektu rozhodla skoncovat s poruchami příjmu potravy.
Já osobně pracuji pro Help P3 teprve druhým rokem, ale po každé prezentaci mám dobrý pocit z toho, že se díky mně lidé dozvědí něco nového. A ani na Základní škole Otická tomu nebylo jinak.

Myslím, že i ostatním mým kolegům se zde přednášelo velmi dobře. Všechny nás potěšilo, že o přednášky byl velký zájem.

Eva Halfarová, 3. D

Kategorie: Help P3