Mapování s CULTURE CHANGE v Orlických horách

img_1210V průběhu ledna se 20 studentů Slezského gymnázia Opava vydalo společně se stejným počtem studentů z polských Rydultow na zájezd zaměřený na poznávání česko-polského pohraničí v Orlických horách. Týdenní pobyt v Deštném byl dalším z mnoha aktivit projektu CULTURE CHANGE v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce.

Studenti se svými vyučujícími zdolávali pohraničí na běžkách a sněžnicích. Při celodenní běžkařské túře po hřebenech Orlických hor jsme se probojovávali různými stupni větrných poryvů a zjišťovali, že na to pořád fyzicky máme. Další den jsme poměřili síly v závodu česko-polských dvojic na sněžnicích. K velké radosti přihlížejících jsme při běhu předváděli neuvěřitelné kousky, které by nám mohl závidět leckterý člen horské služby. Po fyzicky náročném skotačení pak přišla na řadu večerní relaxace v podobě prezentace obou měst, hraní společenských her a soutěže v karaoke. Poslední tečkou pobytu byla diskotéka v maskách ukončená tombolou o hodnotné ceny.

Ačkoliv se na nás po celý týden slunce neusmálo, slunce v duši nám zůstává. Bude nám připomínat krásný týden nabitý jak sportovními, tak kulturními aktivitami s kamarády z polské školy v Rydultowech.dscf1291

Kategorie: Aktuality