Vánoční setkání se studenty slovenského Evanjelického gymnázia

A zase po roce jsou tady Vánoce! Předvánoční čas jsme však tento rok strávili trochu netradičně ve víru přátelství a pohody s našimi slovenskými kamarády z Evanjelického gymnázia v Liptovském Mikuláši.
Vlak plný velmi důležitého nákladu v podobě slovenských studentů dorazil na opavské nástupiště ve středu 14. prosince 2011 kolem druhé hodiny odpoledne. Jen co zastavil, hned se z něho vyvalil dav lidí. My, studenti našeho Slezského gymnázia, kteří jsme na nástupišti čekali, jsme měli problém rozeznat, kdo je „náš“ a kdo je jen obyčejný cestující. Byli jsme překvapeni tím, kolik nových tváří tento rok přijelo.
Jeden by si po nakouknutí do historie pomyslel, že vztahy mezi Slovenskou a Českou republikou můžou trochu drhnout. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. Není tomu tak. Po příjezdu jsme všechny známé i neznámé studenty přátelsky přivítali na půdě školy a vyrazili vstříc aktivitám, které byly připraveny. Jen namátkou vybírám například prohlídku stadionu fotbalového klubu Opava, prezentaci paní magistry Hrstkové o vánočních zvycích, návštěvu opavských Vánočních trhů a plno dalších. Večerní program byl už v naší studentské režii a skvěle jsme si ho společně užili.
I sport nás doprovázel v průběhu těchto tří dnů, a to v podobě poznávací hry po opavském centru a také basketbalového zápasu, který uspokojil především ty největší sportovní nadšence.
Pátek byl již ve znamení loučení. Odjezd se plánoval na jedenáctou hodinu. Jsou to pokaždé smutné chvilky, kdy jediné, co nám zbývá, je těšit se na další návštěvu. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili za – jako vždy – skvěle strávený čas s úžasnými lidmi.

Anastasiya Zhur, 3. B

Kategorie: Aktuality