Francouzské certifikáty DELF poprvé na naší škole a hned úspěšně

Slezské gymnázium navázalo bližší spolupráci s Alliance française v Ostravě a získalo tak pro zájemce z celého Opavska možnost absolvovat certifikáty DELF přímo na naší škole. Žáci středních škol už proto nemusí jezdit do Ostravy, ale mohou zkoušky podstoupit přímo v centru Opavy na Slezském gymnáziu. Jedná se o certifikát DELF scolaire, kterého se koncem listopadu letošního roku zúčastnilo 25 našich studentů a 2 studenti z ostatních škol. Zkoušky proběhly ve 3 úrovních a byly velice úspěšné, neboť všech 27 studentů prošlo hladce jejich úskalími. Všem těmto studentům blahopřeji k jejich výkonu a přeji hodně dalších úspěchů na poli francouzštiny.

DELF Scolaire A1

Bolacká Marie (1. A)
Frýdlová Kateřina (1. A)
Kurková Michaela (1. A)
Stanjura Jakub (1. A)
Stratilová Natálie (1. A)
Špičková Kristýna (1. A)
Vicherková Lucie (1. A)
Král Lukáš (2. B)
Marková Veronika (2. B)
Trögler Daniel (2. B)

DELF Scolaire A2

Barvík Daniel (2. B)
Bednářová Pavla (2. B)
Boček Jonáš (2. B)
Chroustová Aneta (2. B)
Kramolišová Zuzana (2. B)
Solnický Vojtěch (2. B)
Stoklasa Jakub (2. B)
Herudek Ondřej (4. A)
Hodula Matouš (4. A)
Breuerová Veronika (4. B)
Heinertová Aneta (Obchodní akademie)

DELF Scolaire B1

Boczková Nikola (4. A)
Hrádková Kristýna (4. A)
Šimíčková Kristýna (4. A)
Hartmannová Veronika (4. B)
Ondrušková Karolína (4. B)
Pavlíková Bernadeta (Gymnázium Krnov)

Ing. Andrea Baarová

Kategorie: Cizí jazyky