Studenti SGO sprechtili ve Vídni

OLYMPUS DIGITAL CAMERA         Hofburg, Stephansdom, Kapuzinergruft, Hunderwasserhaus, Albertina, Schönbrunn, Prater, Rathaus, viele Museen, Denkmäler – to vše a mnoho dalších zastavení nám nabídla podzimní Vídeň, kam jsme se vypravili v pondělí 24. října 2011.
Hlavní město nás sice přivítalo sychravým počasím, které se – k naší smůle – nezlepšilo, ale i přes tuto jedinou překážku jsme si Vídně opravdu užili.
Prošli jsme si nádherná místa tohoto půvabného města, které lecčím připomíná naši Prahu. Času nebylo nazbyt, protože nás pozdržely dopravní zácpy, ale každý si našel ve svém volném čase to, na co měl právě chuť. Tak se někteří rozběhli prohlédnout muzea, jiní hrobku kapucínů a někteří dali přednost nákupům.
Odpoledne bylo ve znamení zámku Schönbrunn. Každý, kdo letní sídlo Habsburků navštíví, musí být ohromen nádherou a rozlehlostí zámeckého parku. Některým z nás se dokonce poštěstilo zvládnout i prohlídku samotného zámku s českým průvodním slovem.
No a co by to byl za výjezd do Vídně, kdybychom opomněli Prater. A tak tečkou za náročným dnem byly atrakce, ohňostroj světel a hudba.
Vídeň vás musí nadchnout, nabízí totiž opravdu vše. Tak jen toho využít a nenechat si další zájezd do úžasné metropole Rakouska ujít.

Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Cizí jazyky