Pišqworky 2011

Dne 3.11.2011 poskytla budova SGO zázemí oblastnímu kolu turnaji v piškvorkách jako každý rok. V turnaji se účastnilo 75 piškvorkářů, kteří zde bojovali v pětičlenných týmech za své školy. Jakmile byla vysvětlena těžká pravidla, začala tvrdá vyřazovací bitva mezi středními školami. Za SGO zde bojovali z první skupiny: Lukáš Melo, Tomáš Smolka, Jiří Jurečka, Ondřej Šmalec, Vojtěch Hlubek a z druhé skupiny, která postoupila do semifinále: Aleš Tichý, Vojtěch Henčl, Michal Peterek, Kristián Škrobánek a Michal Jarnot, kteří se umístili na celkovém druhém místě, zajišťujícím postup do krajského kola.
Vítězem se stalo gymnázium Vítkov, kterému samozřejmě gratulujeme stejně, jako všem účastníkům středních škol.

David Březina


Postupující tým „pišqworkářů“ z naší školy se zúčastnil 25.11.2011 krajského kola v Ostravě. Šestnáct týmů se pustilo do nelítostného boje, kdy chvilka nepozornosti a nesoustředění mohla stát celkový postup. Tým našich borců se nezalekl ani o hlavu větších čtvrťáků, ani loňských účastníků republikového finále, ani neztratil koncentraci proti půvabným protihráčkám a ze základní skupiny se probojoval mezi nejlepších osm týmů v kraji. Tam mu už ale došel dech – chybělo štěstí, zkušenosti a energie a do dalších bojů o medaile už nepostoupili. Náš tým zůstal na děleném 5.-8. místě.
Náš tým ale posbíral taktické znalosti, o přestávkách ve škole potrénuje a příští rok se snad povede ještě o trochu lépe. Fotografie ze soutěže.

Mgr. Petr Vaněk

Kategorie: Matematika