Divadelní představení v rámci projektu Culture change

img_0762Ještě máme v živé paměti zážitky z první akce v rámci projektu Culture change spolufinancovaného Evropskou unií a už proběhla druhá. Do Opavy ve středu zavítali studenti partnerské školy z Rydultow, aby se setkali se studenty SGO reprezentované třídou 2.C a herci školního divadelního souboru. Předmětem jejich setkání bylo divadelní představení v Obecním domě. Divadelní soubor SGO „Bez názvu“ zde zahrál hru Klášterní tajemství, která se setkala s velkým úspěchem.

Účinkující z partnerské školy svou část vystoupení zahájili lidovými písněmi, a poté následoval příběh z cyklu Šmoulové, hraný v angličtině. Vyvrcholením představení polské strany bylo vystoupení možná budoucí pěvecké hvězdy.

Divákům, včetně ředitelek obou škol, se obě představení líbila, což stvrdili i bouřlivým potleskem. Po obědě a krátké prohlídce centra Opavy jsme se nakonec rozloučili a všichni účastníci zamířili do svých domovů. Teď již nezbývá než se těšit na další setkání, kterým bude lednový pobyt v Orlických horách.img_0770

Kategorie: Projekty