Zlatý úspěch obou týmů stolních tenistů Slezského gymnázia

Každým rokem je v říjnu okresní kolo středoškolských týmů ve stolním tenisu. Ani letos to nebylo jinak. 18. října to mělo vypuknout v herně „na sokolce“. ALE… letos bylo všechno nové. Poprvé se testoval nový systém, kdy do soutěže takzvaných středoškolských týmů mohli být zařazeni pouze žáci narození po 31. 12. 1994. Což v našem případě znamená pouze studenti prvních ročníků a někteří mladší druháci. Zároveň to znamená, že do této kategorie zasahovali ročníkově osmáci a deváťáci ze základních škol. To se taky projevilo na masovosti celé akce – na středoškolkách tolik týmů ještě nikdy nebylo. Ale to je spíše plus.

Nastal tak samozřejmě problém složit týmy. Přesto jsme je nějak složili, ale jejich výkonnost byla značně neznámá. Kdo ví, co předvedou? Ale vypadali odhodlaně – to bylo dobré znamení.

Všechno začalo -jak jinak- hned ráno. Oba naše týmy přišly včas na zahájení soutěže a byly bojovně naladěny. Děvčata nastoupila k prvnímu zápasu, který byl vzhledem k počtu zúčastněných týmů (8), hned zápasem o postup do finálové trojice. Zápas hraný na tři vítězná utkání nezačala děvčata nejšťastněji, protože obě úvodní dvouhry prohrála. Ale vzchopila se a zbytek utkání už dohrála bez ztráty setu. To byl asi ten hlavní odrazový můstek k celkovému vítězství, protože děvčata pochopila, že nelze skládat zbraně a že zápas končí až posledním míčkem.

Chlapci byli od začátku pasováni do role favoritů, neboť v našem týmu byli dva aktivně hrající hráči – Marek Mrózek a Filip Ribka, zatímco v ostatních týmech vždy nejvýše jeden. Když se k oběma profíkům přidal skvělým výkonem Jan Petlach, kterého úspěšně alternoval Jan Čmelík, bylo téměř jasno. Poslední zápas byl vskutku důstojným vyvrcholením celého turnaje, protože proti sobě nastoupily nejlepší týmy SGO a MGO. V týmu našeho soupeře nastoupil i nejlepší hráč celého turnaje Matěj Sidunov, který neprohrál ani jediný zápas. Osud celého turnaje byl ale nakonec na raketě úplně jiného hráče. Honza Petlach podal heroický výkon a v posledním utkání zdolal Rella z MGO a tím zajistil naše vítězství 4:3.

Naši chlapci a děvčata se zapsali zlatým písmem do kroniky okresních klání, protože se ještě nikdy nestalo, aby si jediná škola odnesla oba poháry a předčila tak všechny ostatní zúčastněné týmy. Blahopřejeme a držíme palce v krajském kole.

11_10_18 Okresní finále ve stolním tenisu dívek a chlapců

Kategorie: Sport